PTT insan kaynakları işe alım son başvuru tarihi... PTT'de kariyer yapmak isteyenlere, Posta ve Telgraf Genel Müdürlüğü'nden işe alımla ilgili son bilgiler...

PTT'nin 55 bin personel alacağı bilgisi ise kamuoyunun gündeminde. PTT kadro alımı ile ilgili merak ettiğim şeyleri özetlemeye çalıştım... Posta ve Telgraf Kurumu PTT'nin personel alımı duyurusu büyük ilgi gördü. PTT acentesi kendi internet sitesi üzerinden personel alımlarını duyurmaya devam ediyor. Peki, "2022 yılında PTT personel alımı olacak mı ve ne zaman yapılacak? PTT personel alımı şartları nelerdir?"

PTT PERSONELİ İŞE ALIMI BAŞLADI MI?

PTT tarafından personel alımına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Kesin bilgi açıklandığında haber olarak bilgiler güncellenecektir. 

PTT SINAVINDA HANGİ SORULAR ÇIKIYOR?

PTT sınavı yazılı bir sınav olup vatandaşlar hangi soruların sorulacağını merak ediyor. PTT Genel Müdürlüğü tarafından Sınav Kılavuzunda yayınlanan konu detayları şöyle:

Türkçe Paragraflar, Dilbilgisi ve İmla Kuralları

Altın beş ayın zirvesini gördü! Altın beş ayın zirvesini gördü!

Sözel akıl yürütme

Sayısal ve mantıksal düşünme

Temel vatandaşlık

Türkiye Coğrafyası

Genel kültürel ve güncel sosyoekonomik sorunlar

Ölçüm becerileri

PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Her kurumun gerektirdiği sınav ve mülakatlardan başarılı olanlar, gerekli şartları sağlamaları halinde belirli personele atanacak. PTT aynı zamanda kendi internet sitesinde veya konuyla ilgili çeşitli sayfalarda her yıl işe alınan yeni çalışan sayısını kamuoyuna duyuruyor.