Geçen hafta araç sahiplerini sevindiren akaryakıt indirimleri yerini zamma bırakıyor. Brent petrolün fiyatı arttı İşte güncel akaryakıt fiyatları...

Motorin ve benzine zam geliyor… Ekim ayında brent petrolün fiyatının artmasıyla yaşanan akaryakıt fiyatlarındaki artış geçtiğimiz iki hafta içinde indirimle yer değiştirmişti. Ancak aralık ayında indirimler yerini zamma bırakacak.

Finansal piyasalardaki hareketler fiyat artışlarını doğrudan etkilemektedir. Dolar kurunun ağırlıklı olarak benzin ve motorine yansıdığını görebilirsiniz. Bu nedenle, tahminler ve veriler ışığında petrol fiyatlarının Aralık ayında yeniden yükselmesi muhtemeldir. Önümüzdeki günlerde beklenen bu artış büyük ihtimalle yeni yılın ilk ayı için de geçerli olacak.

Kasım ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? Kasım ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak?

Brent petrolün fiyatı senenin son birkaç ayında 97 dolara ulaşabilir. Beklentilere ek olarak 2023 yılının ilk aylarında petrolün varil fiyatının 95 dolara düşebileceği tahmin ediliyor. Yapılan tahminlere göre; yılın ilk aylarında akarkayıt fiyatlarında bir indirim söz konusu olabilir. Ancak önümüzdeki günlerde geçtiğimiz hafta yapılan indirimlerin yerini zamlar alacağı düşünülüyor.

GÜNCEL BENZİN FİYATLARI LİSTESİ

İstanbul Anadolu Yakası:
20.17 TL'den satılıyor
İstanbul Avrupa Yakası:
20.16 TL'den satılıyor
Ankara:
20.33 TL'den satılıyor
İzmir:
20.34 TL'den satılıyor

GÜNCEL MOTORİN FİYATLARI LİSTESİ

İstanbul Anadolu Yakası:
23.91 TL'den satılıyor
İstanbul Avrupa Yakası:
23.89 TL'den satılıyor
Ankara:
24.03 TL'den satılıyor
İzmir:
24.09 TL'den satılıyor