Asgari Ücret Belirleme Komisyonu için toplanan masadan olası maaş artışlarına göre yeni asgari ücret skalası bu şekilde gerçekleştirilecek...

Milyonlarca insanın gözü ve kulağı bugünkü Asgari Ücret Konferansı'nda.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Başkanı Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol'u karşıladı. Bilgin, "Enflasyondaki tahribat devam ediyor. Bunu dikkate alacağız" derken, önemli toplantı öncesinde Beştepe'deki sürpriz zirve dikkat çekti. Olası maaş artışlarına göre yeni asgari ücret skalası bu şekilde...

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika haberleri devam ediyor. 2023'te asgari ücret ne olacak? Bu sorunun cevabını arayan milyonlarca kişi, dün Beştepe'de düzenlenen muhteşem zirveye gözlerini çevirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, önemli konuları görüşmek üzere külliyede bir araya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2023 asgari ücret zammının önemli bir toplantıda görüşüldüğünü açıklarken, asgari ücret zammına ilişkin dikkat çekici bir mesaj verdi.

İşverene kredi desteği verileceği açıklandı! İşverene kredi desteği verileceği açıklandı!

BAKAN BİLGİN: ENFLASYONUN YIKICI ETKİLERİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, asgari ücrete zam yapılmasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: Geçen yıl %50 zam yapılmasına izin vererek onları enflasyonun yıkıcı etkilerinden korumak için bir kural koymaya çalıştık. Bu da yetmezmiş gibi kısa sürede aritmetikte %80'in üzerinde, kümülatif olarak da %94'ün üzerinde artış sağladı ama enflasyondaki yıkım devam ediyor. Bu nedenle, bunu dikkate alan bir kural oluşturun. ”

ASGARİ ÜCRET İÇİN YÜKSEK RAKAMLI TAHMİNLER
Tahminler yükselmeye devam ederken, Beştepe'de önemli bir zirve ve Bakan Bilgin'in açıklaması milyonları aşan asgari ücret beklentilerini heyecanlandırdı.

Son olarak gazeteci Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge Programı 'Asgari ücret ne kadar olacak? Mevcut net asgari ücret olan 5 bin 500 TL'yi referans alarak asgari ücretin düşürülmesi programına Gazeteci Zafer Şahin, güvenlik politikası uzmanı Mete Yaral, eski Devlet Bakanı Masum Tulkar ve DSP Genel Başkan Yardımcısı Onur İste katıldı.