Petrol fiyatları düşerken başta benzin ve mazot (motorin) olmak üzere yerli akaryakıt fiyatları araç sahiplerinin radarında. Bugünden itibaren tabela değişti. Ama bu gece fiyat yine değişiyor. İşte 23 Kasım 2022 Çarşamba İzmir, Ankara ve İstanbul güncel akaryakıt fiyatları...

Bugünden itibaren otomobiline akaryakıt almak isteyen sürücüler benzin istasyonu bayilerinde yeni tabelayla karşılaşacak. Ham petrol fiyatları dalgalanmaya devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da dalgalanmaya devam ediyor. Geçen hafta yapılan indirimlere bir yenisi daha eklendi. Benzin grubu indirimi var! Ancak son gelen bilgilere göre fiyat bu gece de değişecek!

Yükseklerden sonra indirimsiz benzin
Geçen hafta üst üste iki kez indirime giden benzinin litre fiyatı bugünden itibaren 1,16 TL indirime gitti. Benzinin litre fiyatı böylece ortalama 20 liraya geri döndü. Gece yarısından itibaren akaryakıt fiyatlarına yeniden zam bekleniyor. Sektördeki kaynaklara göre benzin fiyatları bu gece yarısı litre başına 55 sent artacak.

Son olarak 12 Kasım'da 1,54 kuruşluk indirimin ardından litresi ortalama 24,84 liraya gerileyen motorinin litre fiyatı değişmedi. Bugünkü habere göre motorine 95 kuruş indirim yapılacağı belli oldu.

MOTORİN VE BENZİNDE SON DURUM

Bugünkü zam, benzinin litre fiyatını İstanbul'da yaklaşık 20.58 TL'ye, Ankara'da 20.74 TL'ye ve İzmir'de 20.75 TL'ye yükseltecek. Bugünkü indirim motorinin litresini İstanbul'da 23,84 TL, Ankara'da 23,97 TL ve İzmir'de 24,01 TL'ye düşürdü.

GÜNCEL HAM PETROL FİYATLARI

Ham petrol fiyatları yaklaşık %6 oranında düşmeye devam etti, ancak düşüşte Suudi Arabistan'ın üretimi artırmak için petrol üreticileriyle (OPEC+) görüşmelerde bulunduğu haberlerinin etkisi oldu. Suudi Arabistan'ın haberi yalanlaması ve gerekirse arzı kısmaya devam edebileceğini belirten bir açıklama yapmasıyla kayıplar dün silindi. Ancak düşüş bu sabah da devam etti. Brent fiyatları 88,18 dolara, petrol fiyatları 80,83 dolara geriledi. 
İstanbul
Anadolu yakasında benzin fiyatı:
20,03 çay kaşığı
Anadolu yakası motorin fiyatı:
24,79 TL
Avrupa yakasında benzin fiyatları:
20,02 çay kaşığı
Avrupa yakası dizel fiyatı:
24,78 TL

Ankara
Benzin fiyatı:
20,19 çay kaşığı
Dizel fiyatı:
24,89 TL

İzmir
Benzin fiyatı:
20,19 çay kaşığı
Dizel fiyatı:
24,93 TL