Hem benzine hem de motorine büyük zam geldi. Benzin, brent petrol, LPG ve motorin fiyatları araç sahiplerini ilgilendiren ekonomi konularından en popüler olanları diyebiliriz. Sabah saatlerinde edinilen bilgiye göre hem benzine hem de motorine 1.31 TL’lik bir zam gelmesi tahmin ediliyor. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren açıklamaya ilişkin detaylar şu şekilde…

Milyonlarca araç sahibi her gün yakıt fiyatlarına gelen zamla uyanıyor. Özellikle son bir yıl dikkate alındığında zamsız geçen bir gün bile yok desek yeridir. Milyonlarca kişi her gün zam haberlerine uyanıyor. Özellikle araç sahiplerini ilgilendiren bu haberimizde akaryakıt fiyatlarına gelen zamdan bahsedeceğiz. Bugün onlara bir yenisi daha eklendi. Sabah saatlerinde iddia edilen bilgiye göre; hem motorine hem de benzine 1.31 TL’lik bir zam gelmesi planlanıyor. Ancak henüz resmi kanallardan ve yetkililerden bir açıklama yapılmadı.

Benzin, brent petrol, LPG ve motorin fiyatlarına ilişkin yapılan araştırmalar yükseliş yaşanacağını gösteriyor. Petrolün varil fiyatının artmasıyla birlikte diğer akaryakıt fiyatlarında da artış yaşanıyor.

HEM BENZİNE HEM MOTORİNE ZAM ÜSTÜNE ZAM!

Edinilen son dakika bilgisine göre motorin ve benzine aynı anda 1.31 TL’lik bir zam geleceği konuşuluyor. Resmi kaynaklardan bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen ekonomistlerin ön gördüğü tablo bu şekilde. Ortaya atılan bu iddianın henüz resmi bir kaynağa dayanağı yok, araç sahipleri ise yapılacak resmi açıklamaya kitlenmiş durumda bekliyor.

Brent petrolde dün fiyatlar yaklaşık 96 dolar seviyelerinde seyrediyordu. Bu sabah saatlerinde ise 95,55 dolar seviyelerinde olduğu gözlemlendi. Benzin ve motorin fiyatlarının güncel hali ise şu şekilde seyrediyor: Benzin fiyatları 21 TL seviyelerinde satılırken, motorin 26 TL düzeyinde yerini alıyor.