Araç sahipleri bugün de benzin ve motorin fiyatlarını konuşuyor. İndirim ve zam haberleri son günlerde gündemden düşmeyen konulardan biri oldu. Döviz kurundaki ve petroldeki hareketliliğe bağlı olarak değişen akaryakıt fiyatları yine değişti. Benzine dün yapılan zamdan sonra bugün indirim geldi. 25 Kasım motorin ve benzinin litre fiyatı ne kadar oldu? İşte güncel akaryakıt listesi…

Bu hafta akaryakıt fiyatları konusunda oldukça çalkantılıydı. Araç sahipleri fiyatları takip etme konusunda oldukça zorlandı. Brent petrol fiyatı bu hafta oldukça değişken bir hafta geçirdiği için akaryakıt fiyatlarında da indirim ve zam bir arada yaşandı. İşte 25 Kasım Cuma İstanbul, İzmir ve Ankara’daki benzin ve motorin fiyatları…

BU HAFTA BENZİNİN FİYATI ÜÇÜNCÜ KEZ DEĞİŞTİ

Geçen hafta benzinin litre fiyatına 75 ve 77 kuruşluk indirimler gelmişti. Bu hafta 1,16 kuruşluk daha indirim yapılan benzine dün 55 kuruşluk zam geldi. Bugün de benzine tekrar indirim yapıldı ve 45 kuruşluk daha bir indirim yaşandı.

BİR LİTRE BENZİN FİYATI

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul'da 20 lira 16 kuruşa, Ankara'da 20 lira 33 kuruşa, İzmir'de 20 lira 34 kuruşa düştü.

Son olarak 12 Kasım'da motorin fiyatları 1,54 kuruş indirilerek litresi ortalama 24,84 liraya indirildi, dün ise 95 kuruş daha indirim yapıldı. Bugün için fiyat değişikliği planlanmadı.

Güncel Akaryakıt Fiyatları (25 Kasım 2022 Cuma)
İstanbul
Benzin fiyatı:
20,16

Dizel fiyatı:
23,86 TL

Ankara
Benzin fiyatı:
20,33 tl
Dizel fiyatı:
23,98 TL

İzmir
Benzin fiyatı:
20,34 TL
Dizel fiyatı:
24,01 TL

BRENT PETROL NE KADAR?

Petrol fiyatları Perşembe günü, Rus arzına ilişkin endişelerin azalması ve kötüleşen ekonomik görünümün bu hafta olumsuz etkilenmesinin ardından iki ayın en düşük seviyelerine yakın işlem gördü, ancak Fed'in güvercin sinyalleri doları yükseltti. Haftanın son işlem gününde petrol fiyatları 78 doların üzerine çıkarken, Brent petrolü 85 doların üzerine çıktı.