PTT, bugün otomatik bir şekilde 1600 TL’lik parayı hesaplara aktardı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere yaptığı kampanyalarda sınır tanımıyor. Son olarak dar gelirli ailelerin çocuklarına destek ödemeleri bugün gerçekleşmeye başladı. PTT’ye giderek sizde hesabınıza para yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz.

Destekten ilkokul, ortaokul, lise ve isterlerse yalnızca üniversite öğrencileri de yararlanabilecek. Bu destekler sayesinde binlerce öğrencinin eğitim hayatına devam edebileceği ön görülüyor. Yapılan ilk açıklamalarda ve sosyal medyada yer alan bilgiler arasında yapılan desteğin aylık 1600 TL’ye kadar çıkabileceği ön görülüyor. Ancak bu destek kampanyasına ilişkin haberler önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

ÖDEMELER PTT ARACILIĞI İLE YAPILACAK

Başvuru sonrasında haneye giren gelirin düzeyine bakılacak ve evde olan çocuk sayısına göre ödemeler gerçekleştirilecek. Başvuran kişilerin değerlendirmeleri olumlu sonuçlanırsa telefonla SMS üzerinden bilgilendirme yapılacak. Sonrasında en yakın PTT şubesine giden aileler ödemelerini alabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelere yönelik, fatura, gıda yardımı gibi desteklerin yanı sıra öğrenci destek kampanyaları yapması sosyal medyada büyük takdir topladı. Devlet kurumları, belediyeler ve vakıfların gençlere ve çocuklara geleceklerini hazırlayabilmeleri için böyle destek kampanyalarını yapmaları oldukça özverili bir hareket olarak tarihe geçiyor.

FATURA DESTEĞİ DE SAĞLANIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ailelerin doğalgaz ve elektrik gibi fatura desteği almalarını sağlıyor. Bu kampanyaya e-devlet ya da bulunduğunuz ilçenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Fatura desteği alabilmeniz için faturaların sizin adınıza olması önemli olan şartlardan biri.