Aselsan Hisse Senedi. Neden Aselsan Seçilmelidir?

Borsa hem uzun vadeli yatırımlar hem de kısa vadeli yatırımcılar için ideal bir kazanç ortamıdır. Tabi ki burada kazançlarınızı iyi bir şekilde değerlendirmeniz ve yatırım analizlerinizi doğru bir şekilde yapmış olmanız gerekmektedir. Parası çok olan kişiler yani zengin kesim borsada parasını değerlendirirken öncelikleri çok farklıdır. Daha küçük yatırımcılar gibi ev, araba almak, iş yeri açmak gibi dertleri yoktur. Bu nedenle hem yatırımları hem de tutarları farklı olabilmektedir. Ancak siz borsada yeni bir yatırımcı iseniz ve bütçeniz kısıtlı ise bu durumda uzun vadeli yatırımları söz önünde bulundurmanız ve kazançlarınızı bu doğrultuda değerlendirmeniz gerekmektedir. Uzun vadeli yatırımlar için Aselsan hisse senedi şüphesiz en karlı senetlerden bir tanesidir.

BORSA 06.05.2020, 15:21
47
Aselsan Hisse Senedi. Neden Aselsan Seçilmelidir?

Aselsan Hisse Senedi


Aselsan hisse senedi için uzun vadeli yatırımın öncüsü diyebiliriz. Birçok kişi aselsan hisse senedi ile çok güzel kar elde edebilmektedir. Tabi ki yatırımın süresi çok önemlidir. Aselsana yatırım yaptığınızda en az 7-8 sene beklemeniz çok önemlidir. Bu tür yatırımlarda sabır önemli bir faktördür. Kısa zamanda gelir elde edemiyorum diye üzülmeyin çünkü bütçeniz kısıtlı olduğu için kaybetme gibi bir alternatifiniz bulunmuyor bu sebeple hep kazanlı çıkmalısınız bunun için de sabır çok önemlidir. Uzun vadeli bir aselsan yatırımında yatırdığınız tutarın 5 katına kadar bir kazanç sağlamanız mümkündür. 


Aselsan Hisse Senedi Detaylı Bilgiler


Aselsan hisse senedi uzun vadeli yatırımda ilk akla gelen hisse senedidir. Borsa hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan kişilerin ve bütçesi sınırlı olan kişilerin bile rahtlıkla yatırım yapacağı bu hisse senedi uzun vadeli yatırımlarınızın vazgeçilmezi olmalıdır. Aselsan kurulduğu günden bu yana ülke gündemi için önemli çalışmalar sürdürmektedir. Ayrıca ülke ekonomisinin gelişmesi yönünde de olumlu katkıları bulunuyor. Uzun vadeli yatırımlarınız için düşük bütçeli borsa işlemi seçilmelidir. Alışı uygun olan senetler size uzun vadede önemli bir getiri sağlayacaktır. Bu nedenle aselsan sizin ve küçük birçok yatırımcı için ideal bir seçenektir.


Neden Aselsan Seçilmelidir?


Aselsan üretmekte olduğu zırhlı araçlar ile dikkat çekmektedir. Bu sayede ülkemizin bu konuda dışa dönüklüğü ortadan kalkmaktadır. Tanklar, askeri araçlar, silahlar, ağır ve hafif silahlar, birçok savaş malzemesi, insansız hava araçları üretimi Aselsan’a ait olduğu için bu konuda ülkemiz ekonomisi dışa bağımlılıktan kurtulmuştur. Bu nedenle Aselsan hisse senetleri alışı uzun vade için çok uygundur. Ayıracağınız bütçe çok fazla olmasa da uzun vadede önemli bir gelir elde ettiğinizi göreceksiniz. Örneğin 300 tl gibi bir tutarı borsada değerlendirdiğinizi ve Aselsan senetlerinden aldığınızı düşünelim uzun vadede bir yatırım olacağı için her ay kazanç sağlamanız kaçınılmazdır. Kazandığınız tutarı bir anda çekmek yerine uzun vadeye yaymanız sizin avantajınız olacaktır. Çünkü her ay değer kazanan bir kağıda yatırım yapmış olursunuz.


Aselsan Hisse Değeri


Aselsan hisse senedi değer için şu şekilde bir örnek verebiliriz. 2000 yılı için aselsan  hisse fiyatı yani bir lot fiyatı 0,95 kuruş imiş. 100 tl lik yatırım yapan bir kişi o yıl içinde 105 lot kazanmış oluyor. Uzun vade yatırımın dikkatini burada çekmek isteriz. 2011 yılına kadar bu kişinin düzenli yatırım yaptığını düşünelim.11 yıllık sabır sonunda 105 lot karşılığında bu kişi 5040 lot kazanmış oluyor. Yani 42500 tl nin sahibi oluyor. Uzun vadeli yatırımın ne kadar önemli olduğunu bu şekilde anlamak daha kolay olacaktır. 
 

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu