Cebinizdeki banknotları bir daha kontrol edeceğiniz bu 200 TL’nin 100 bin TL değerinde olduğunu biliyor muydunuz? Büyük hatalar barındıran paralar genellikle güncel piyasada bulunması zor olan banknotlardan biri 100 bin TL değerinde. Paraların üstünde bulunan imzalar ve bilgilendirici detaylar bazen gözden kaçabiliyor. Eğer elinizdeki paralarda böyle detaylar varsa servete sahip olabilirsiniz. İşte ayrıntılar…

HATALI BASIM BANKNOTLAR SERVET DEĞERİNDE

Hatalı paralar ile zengin olabilirsiniz. Eğer elinizde hatalı basım para varsa koleksiyonerlere bu banknotları satarak yüklü miktarlara sahip olabilirsiniz. Eğer istemiyorsanız hatalı parayı kendinize saklayıp hatıra olarak tutmayı da tercih edebilirsiniz.

Paranın değeri yüksekse bu parayı satmak daha cazip gelebilir. Paranın değerine göre saklamak ya da satmak size kalmış. Harf karışıklığı ya da yazının stili bazen banknotlarda gözden kaçan ufak ayrıntılar olabiliyor. Ancak bazı hatalar var ki oldukça büyük bu da paranın değerini oldukça yükselten bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Büyük hatalara sahip paralara denk gelen sahipleri genellikle bunu satmaktadırlar.