Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere bakanlık tarafından Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) paralarının Kasım 2022’de toplam 356.906.974 TL olduğunu aktardı. İhtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına yatırılan ödemeler bir sene boyunca her ay hesaplarına yatmaya devam edecek.

Dar gelirli ailelerin ve ihtiyaç sahiplerinin yararlandığı bu kampanya ile pek çok aile enflasyonun yüksek olduğu bu günlerde biraz olsun rahat bir nefes alabilecek. Bakanlığın bütçesinden yaklaşık 360 milyon TL harcanarak dar gelirli ailelerin hesaplarına aktarıldı. Kasım 2022’de sosyal destek alan aileler 15 Kasım’da hesaplarından yatırılan miktarı çektiler. Her ayın 15’inde yatırılan destek ödemeleri ile aileler biraz olsun rahat bir nefes alabilecekler.

DESTEK ÖDEMELERİ HER AYIN 15’İNDE HESAPLARDA!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aile bütünlüğüne önem verdiklerini, ekonomik açıdan çocukların ailelerinden kopmamaları için destek olduklarını belirtti. Ayrıca ekonomik açıdan imkanı olmayanlara, destek ödemeleri, kırtasiye ödemeleri ve fatura ödemeleri gerçekleştirildiğini de aktardı. Sosyal ve Ekonomik Destek Programı sayesinde, çocukların hem kültürel ve sosyal hem maddi yönden desteklediklerini ve ailelere bu düzenli bir şekilde aylık ödemelerin yapıldığını ifade etti.

Sosyal ve Ekonomik Destek Programı ile çocukların eğitimleri başta olmak üzere, eğitimin yanında diğer ihtiyaçlarının da karşılandığını aktaran Bakan Yanık, çocukların başka faaliyetlerde bulunarak sosyalleşme fırsatı yakaladıklarını da dile getirdi.

Bakan Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Programından yararlanan ailelere Kasım 2022’de toplam356.906.974 TL yatırdıklarını beyan ederek, ailelerin her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. Bu program kapsamında yaklaşık 153 bin çocuğun Sosyal ve Ekonomik Destek programından yararlandığını vurguladı. Başvuru yapmak isteyen aileler oturdukları ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek başvuru yapabilirler. Ayrıca e-devlet üzerinden de başvuru yaparak daha kısa sürede sonuç alabilirler.