İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden (İGDAŞ) yapılan ortak açıklamaya göre 1 Ekim 2022-31 Mayıs 2023 tarihleri arasındaki doğal gaz faturaları vade farksız taksitle ödenebilecek.

İstanbullular için bu kış zor geçmeyecek, İBB ile İGDAŞ’ın yaptıkları anlaşma sonrası 15 anlaşmalı banka aracılığıyla doğal gaz faturaları taksitli bir şekilde ödenebilecek. Her bankanın kendi belirlediği taksit oranı vade farksız olacak.

HANGİ BANKA KAÇ TAKSİT YAPIYOR

Hem kamu hem de özel bankanın bulunduğu 15 bankanın taksitlendirme işlemi şu şekilde yapılacak: "Halkbank faturalar için 5 taksit fırsatı sunarken, İş Bankası, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası 4, Denizbank, Alternatifbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, ING Bank, QNB Finansbank, Odeabank, Türkiye Finans ve TEB 3, Vakıf Katılım Bankası, Akbank ve Vakıfbank ise 2 taksit fırsatı sunuyor.

FAİZSİZ FİNANSMAN

Bu anlaşmaya ek olarak Vakıf Katılım Bankası ile İGDAŞ arasında başka bir anlaşma daha yapıldı. Anlaşmaya göre; başvuru yapan İstanbul’da yaşayan vatandaşlara faizsiz finansman desteği de sağlanacağı açıklanarak, kampanyayla ilgili karşılıklı imzaların atıldı belirtildi.

Anlaşmanın ayrıntılarına göre, abonelerin aldıkları finansman desteği masrafsız ve vade farksız olarak 12 aya kadar taksitlendirileceği aktarıldı.