Bazı doğal gaz azaltma programları, doğal gaz üzerinde çok vergilendirici olabilir. Uzmanlar kombi bakımı ve bazı doğalgaz oran düşürme tekniklerinin doğalgaz oranlarını düşürebileceğini söylüyor.

KOMBİNİN BAKIMINI DÜZENLİ YAPTIRMAZSANIZ NE OLUR?

Ekonomik olarak zarar görmüş Fabrika yüksek verimliliği çalışmıyor. Kazan ömrü kısalacaktır. Özellikle yüksek kesinti maliyetleri ile ani arızalar meydana gelebilir. Yaşam alanları yeterince ısıtılmamakta, can ve mal güvenliği risk altındadır. Doğal gaz normalden fazla tüketilecek ve yanma ayarları bozulacaktır. Kombinizin bakıma ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Sayaç kontrolü, kazanınızın ne zaman bakıma ihtiyacı olduğunu bilmenin birincil yoludur. Evden çıkmadan kapattığınız doğalgaz sayacının son iki hanesini kontrol edin. Eve döndükten sonra doğalgaz sayacını tekrar kontrol ettim. Son iki hane yukarı çıkıyorsa doğalgaz kaçağınız var demektir. Evde mal bakımı nasıl yapılır?

Evinde kombi ile yaşayan pek çok kişi "Kombinin bakımını nasıl yapmalıyım?" sorusuna cevap arıyor. Kombi kullanıcıları, yetkili servis tarafından yıllık planlı bakımdan geçirildikten sonra uygun bakımlarını yaptırabilirler. Bu işlemler sırasında öncelikle kazan basınç bölgesinin kontrol edilmesi ve basınç düşüklüğü veya aşırı basınç durumunda müdahale edilmesi tavsiye edilir. Çoğu istasyon vagonu modeli, çoğu durumda 1 ile 2 bar arasındaki basınçlarda güvenle çalışır. Çoğu model için önerilen basınç 1,5 bar'dır.

BASINÇ AYARLANABİLİR

Kombinize bakım yaparken alçak veya yüksek basınçla karşılaşırsanız basıncı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Alçak basıncı yükseltmek için kazanın altındaki su vanasını açın ve basınç okuması 1,5 ile 2 bar arasında yükselene kadar bu işlemi ani basınç artışından kaçınarak yavaşça programlayın. devam edin. Sisteme bağlı herhangi bir çekirdek üzerindeki boşaltıcı anahtarının kullanılması veya ana boşaltıcı vanasının açılması yeterlidir.

Tüm beyaz eşya gibi kombiler de ilk çalıştıklarında çok fazla enerji ve doğalgaz tüketirler, bu nedenle tasarruf ettiğinizi düşünürsünüz ama faturanız daha yüksek gelir. En doğru program, yeterince sıcakken sıcaklığı düşürmek ve soğukken yükseltmektir.