Önemli Dolar Tahmini Geldi

Dolar alacaklar, almak isteyenler ya da doları olanları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi

DÖVİZ 26.04.2020, 17:29 Gökhan A.
Önemli Dolar Tahmini Geldi

Dolara yatırım yapanlar, almak isteyenler, altından dolara geçmek isteyenler veya dolardan diğer yatırım araçlarına geçiş yapmak isteyenler için önemli açıklamalar. Dikkat: Dolarda Kritik Tahmin Yayımlandı Önemli dolar tahmini geldi. Dolar alacaklar, almak isteyenler ya da doları olanları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi.

Artık gazeteciler gibi her ekonomistin kullandığı video paylaşım platformu Youtube hesabı üzerinden dolar kuru ile ilkgili bir paylaşım yapan Tebernüş Kireççi, iki ihtimalin olması durumunda dolar kurunun kısa zamanda düşüşe geçeceğini söyledi. Tüm dünyada Merkez Bankalarının bağımsız olduğunun bir yalan olduğunu söyleyen Kireççi, "Dolar sadece Türkiye'de değerlenmiyor, gelişmekte olan tüm ülkelerde değerleniyor. Bunu unutmamalıyız. Dolar aslında yakın zamana kadar kontrol altına alınmış ve hızlı bir şekilde aşağı doğru gidiyordu ama korona salgını ile beraber tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselme başladı. Burada FED'in de durumu önemli. Dolar 2020 yılı başından bu yana diğer gelişmekte olan ülkelerde yüzde 20 değerlenmiş, Türkiye de bu ortalamada değer kazandığı görülüyor. 

İKİ ŞEY OLURSA DOLAR DÜŞER

Kireççi,  iki ihtimal durumunda dolar kurunun düşeceğini söyleyerek, "Birincisi swap anlaşmasına bağlı. İkincisi de devalüasyondur. Ne zaman Trump FED'e bir devalüasyon yaptırmaya başarırsa, ki yaptıracaktır, dolar o zaman düşecektir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)