ABD Başkanı Trump'a darbe Azledildi

ABD başkanı sayın Trump darbe ile azledildi Demokratlar tarafından azledilen Trump bu bir darbedir dedi

DÜNYA 19.12.2019, 10:10 19.12.2019, 19:00
5083

ABD temsilcile meclisinde açılan oylama Trump'ın azline yönelik ikinci madde de kabul edilerek dava dosyası yargılama için Senato'ya gönderildi. 

Amerika halkı bu saçma oylamaya inanmıyor.

"Beyaz Saray'ın tepki açıklamasında kararla ilgili "utanç verici ve maskaralık"

Görevini kötüye kullanmak ve "Kongrenin işleyişini engellemek" suçlamalarından oluşan iki azil maddesini oyladı. ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu, Trump'a yönelik oylama sonucu

Oy çoğunluğu ile kabul edildi meclisten geçti.

Kimler evet dedi

Trump'ın görevi kötüye kullandığına ilişkin suçlama, Temsilciler Meclisi'nde 197 'hayır'a karşı 230 'evet'le kabul edildi.

ABD Kongresi'nin soruşturma yapmasını engellemesine ilişkin suçlama ise 198 'hayır'a karşı 229 'evet'le kabul edildi ve Trump'ın dava dosyası, Senato'ya gönderildi.

Tabiki asıl kararı Senato vericek

Asıl önemli olan sonunda hiçbir şeyin değişmiyeceğidir ne trup gider nede Cumhuriyetçilere bir şey olur.

Beyaz saray sessizliğni bozdu

Yapılan açıklamaya göre Beyaz saray Bugün, milletimiz tarihine Temsilciler Meclisi en utanç verici siyasi bölümlerinden birisi olarak geçmiştir." ifadesine yer verildi.

Trump için açılan azledilme oylamasının altında yatan gerçek nedir?

 Trump'ın, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'e, rakibi Joe Biden ve ailesini soruşturması durumunda ABD'nin ülkesine yardım edeceğini söylediğini iddia eden muhbir raporu, azil soruşturmasının fitilini ateşlemişti. Bu basına sızan bir olay olmuştu .

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, 24 Eylül'de "ABD'nin ulusal güvenliğine zarar verdiği" ve "Başkanlık yeminine ihanet ettiği" gerekçesiyle Trump'a yönelik azil soruşturması sürecini başlattıklarını açıklamıştı

 

Yorumlar (0)
10°
açık