Abd Tarihinde Bir İlk

Amerika Birleşik Devletlerinde gündem ne durumda? Koronavirüs dolayısıyla her gün ölümlerin kat be kat arttığı Amerika'da durum ne? Amerika'da günlük kaç kişi hayatını kaybediyor? Önlemler alınıyor mu? Detaylar haberimizde...

DÜNYA 13.04.2020, 12:38 13.04.2020, 13:35
Abd Tarihinde Bir İlk

330 milyonluk ABD de koronavirüs hayatı olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Dün Hristiyanların önemli günlerinden biri paskalya bayramıydı. ABD’de paskalya bayramı koronavirüsün gölgesinde geçti. Normalde aileler paskalya bayramında kiliseye giderler ve hep birlikte yemek yerlerdi fakat dün ABD koronavirüsten dolayı online olarak kiliseler hizmet verdi . Bununla birlikte rakamlara bir göz atalım ;

ABD genelinde 560 bin üzerinde pozitif koronavirüs vakası var. Ölü sayısı 22 bin i geçti. New york ilk sırada yeer alıyor. Rakamlar çok yüksek. Newyork valisi sürekli basın toplantısı yapıyor. Ölümlerin günlük olarak 700 lü seviyede olduğunu ve ilerleyen zamanlarda azalacağını söylüyor.

ABD başkanı Trump koronavirüsün ABD’de yayılmaya başladığı günden bu yana her gün basın toplantısı düzenliyordu. Fakat haftasonu düzenlemedi. Twitter üzerinden bazı açıklamalar yaptı. Fakat bugün kameralar karşısına geçecek ve soruları yanıtlayacak. Geçtiğimiz haftanın kritik olduğunu söylemişti. Önümüzdeki 2 haftanın evden çıkmalara çok daha dikkat etmeleri gerektiğini açıklayacaklar. ABD’de federal afet ilan edildi.  Bu ABD tarihinde ilk defa oluyor.

Donal Trump ve Fauci arasında anlaşmazlıklar olduğu konuşuluyor. Hatta bazı kaynaklarda Donald Trupm’ın Fauci’yi kovmak istediğini fakat bu süreçte kovmanın büyük tepkiye yer alacağını ve bundan dolayı kovmadığı şeklinde duyumlar var.

Yorumlar (0)