Almanya Frankfurt'ta Polis Saldırıya Uğradı

Frankfurt’ta polis, corona virüs sosyal uzaklaştırma önlemlerini uygulamaya çalışırken, erkeklerin oluşturduğu bir çete tarafından saldırıya uğradı.

DÜNYA 13.04.2020, 19:11 13.04.2020, 19:35
Almanya Frankfurt'ta Polis Saldırıya Uğradı

Almanya Frankfurt'ta Polis saldırıya uğradı

  Covid-19 mücadelesi tüm dünyada devam ediyor.Bu mücadele esnasında Almanya bu konu ile alakalı en başarılı organizasyonlardan birine imza attı.Yerinde müdahalelerle salgını büyümeden, yerinde çözmeyi başarıyor gibi gözüküyor.Almanya Frankfurt'ta Polis Covid-19 sosyal uzaklaştırma tedbirlerini uygularken saldırıya uğradı. Frankfurt’ta polis, corona virüs sosyal uzaklaştırma önlemlerini uygulamaya çalışırken, erkeklerin oluşturduğu bir çete tarafından saldırıya uğradı.

Tüm dünyada olduğu gibi Almanya’nın Frankfurt kentinde’de, Koronavirüs sosyal uzaklaştırma önlemlerine rağmen, havanın güzel olduğu Cuma günü toplanan büyük erkek grubunu gerekli sosyal uzaklaştırmaya uymaları konusunda defahatle uyarılmalarına rağmen, kuralları açıkça ihlal eden bir grup insana kolluk kuvvetleri yaklaştıktan sonra, polis devriyesi taşlanmaya başlandı.Yardıma gelen İkinci polis devriyesine grup tarafından demir çubuklar, taşlar ve kiremitlerle yaklaşık 20 kişilik bir grup saldırdı ve devriyeyi geri çekilmeye zorlandı. olis, çağırdığı helikopter devriyesi ile şüphelilerin bir kısmını takip ederek hava yoluyla failleri aramaya devam etti. Sonuç olarak batı bölgesinde bir alanda tespit edilen noktaya baskın düzenleyerek 23 ile 31 yaşları arasındaki altı şüpheli tutuklandı. Polis ayrıca tespit edilen noktalarda yapılan aramalar sonucunda samuray kılıcı ve pirinç muşta gibi silahları da ele geçirdi. Gruptan yakalanan ve Polise saldırıda bulunan zanlıların sorguları devam ediyor.

Kaynak (Frankfurter Allgemeine Zeitung) gazetesi

Yorumlar (0)