Amerika Seçimlerinde Son Dönemeç, Trump Vedamı Edecek

Son seçimlerde Donald Trump’ın gerisinde kalan Hillary Clinton önümüzdeki seçimlerde Joe Biden için ..

DÜNYA 29.04.2020, 11:20
Amerika Seçimlerinde Son Dönemeç, Trump Vedamı Edecek

  Son seçimlerde Donald Trump’ın gerisinde kalan Hillary Clinton önümüzdeki seçimlerde Joe Biden için, onun “gerçek bir başkan” olabilecek açık gözlü ve usulüne uygun deneyimli bir politikacı olduğunu düşünüyorum diyerek kendisine destek olduğunu belirtti..2016 seçimini Başkan Trump'a karşı kaybeden Hillary Clinton, Joe Biden ile yapılan bir etkinlik sırasında şaşırtıcı bir şekilde kendisine destek olduğunu açıkladı.Clinton, Trump'ın COVID-19 pandemisine verdiği tepkilerle, “Sadece bilimi dinlemekle kalmayıp aynı zamanda bizi bir araya getiren bir başkanımız olsaydı, şu anda ne fark yaratacağını düşünün diye atıfta bulundu. “Sadece televizyonda oynayan birini değil, gerçek bir başkanımız olsaydı bunun ne anlama geldiğini düşünün.”dedi.

  Hillary Clinton, Joe Biden'ın ABD Senatosu'nda altı dönem ve ayrıyeten, başkan yardımcısı olarak iki dönem içeren kapsamlı bir özgeçmişini olduğunu hatırlattı,“Başkanlık için tüm hayatı boyunca hazırlandı” dedi. “Bu, Joe Biden gibi bir lidere, bir cumhurbaşkanına ihtiyaç duyduğumuz bir andır.”diye ekledi.Joe Biden kendisine aynı şekilde geri dönüş yaptı.“Bir kadın şu anda ABD'nin başkanı olmalı” dedi. Clinton, Biden'in başkanlık teklifini geride bırakan uzun profilli Demokratların en sonuncusudur. Eski Başkan Barack Obama, 2020 kampanyası rakibi Bernie Sanders gibi Joe Biden'in bu ayın başlarında resmi onayını sundu.Bernie Sanders'ın duyurusu resmi olarak, Joe Biden'i olası Demokrat aday olarak gösterdi.Joe Biden, koronavirüs pandemisi birçok devleti ve tabiî ki Amerkan halkınıda,katı sosyal uzaklaşma direktifleri uygulamaya zorladığı için halkın gözünden uzak kaldı.Yine de, Biden çoğu ankette Trump'ı yerinden edicek gibi gözüküyor.Pazartesi günü yayınlanan Suffolk Üniversitesi araştırmasında, Joe Biden'ın ulusal seçimlerde Başkan Trump'ın altı puan önüne olduğunu belirtti.

  Amerika Birleşik Devletleri Genel seçimlerine kadar önümüzdeki dönemde, anketler birçok seçmenin Başkan Trump'ın COVID-19 salgınına verdiği yanıtla ilgili, sorun yaşayacağını gösteriyor.Bakalım Salgın Amerikan halkının Başkan Trump’a bakış açısını nasıl etkileyecek.Bunun sonucunu hep beraber seçimlerde göreceğiz.Ama Joe Biden kolay lokma olmayacak gibi gözüküyor.Başkan Trump karşıtı lobi Biden'a büyük destek vereceğini yavaş ama emin adımlarla göstermeye başladı.

Yorumlar (0)