Amerikada Son Durum New York ZOR günlerden geçiyor

 Vali Andrew Cuomo Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, kapsamlı testlerde virüse yakalananların, geçen ay şehre girmesinden bu yana her 4 New Yorkludan

DÜNYA 28.04.2020, 11:15
Amerikada Son Durum New York ZOR günlerden geçiyor

  Vali Andrew Cuomo Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, kapsamlı testlerde virüse yakalananların, geçen ay şehre girmesinden bu yana her 4 New Yorkludan 1'inde koronavirüs belirtileri görüldüğü ileri sürüyor. New York ‘un farklı yerleşim yerlerinde rastgele test edilen insanların yaklaşık% 24,7’sinde koronavirüs antikorları vardı, yani ölümcül hastalığa yakalandılar ve iyileştiler. Bu, geçen hafta bir önceki test turunda% 21 çıktı. Rakamlar, yaklaşık iki milyon New York sakininin virüse taşıdığı anlamına geliyor.

  Vali Andrew Cuomo, benzer sayıda transit işçi ve itfaiyeci ve 3.000 sağlık çalışanı ile birlikte 1.000 Newyork polis departmanı memuru için daha fazla antikor testi yapmaya düşündüklerini anlattı. Ön tarafta çalışan, emek veren işçilerinin tam olarak ne durumda olduğunu bilmek istiyoruz dedi. “Eğer enfekte olmuşlarsa, insanların yardım aldığından emin olmak istiyoruz ve tam olarak ne olduğunu bilmek istiyoruz diye sözlerine devam etti. Antikor testlerindeki pozitif oran çok daha düşük durumdadır ve eyalet genelinde ortalama% 15'in biraz altındadır. Vali Cuomo, 337 New Yorklu'nun geçen gün koronavirüsten öldüğünü açıkladı. Sayı son birkaç günlük veridir dedi, ama bugün acı çeken 337 aile için teselli bu değil diye sözlerine ekledi. Vali Cuomo, devletin derhal gıda bankalarına 25 milyon dolar tahsis edeceğini duyurdu. Ekonomik yıkım yayılırken, beş ilçede yemek broşürü arayanların sayısı iki katına çıkarak Westchester banliyösünde üç kat arttı.

Vali zengin yardımseverlere yardım eli uzatmaları için çağrıda bulundu!

  Cuomo, “Bu, yardımcı olmak için yapabilecekleri 1 numaralı şey” dedi. Vali, Cumhurbaşkanı Trump ile verimli bir görüşme yaptığını ve pandeminin ikinci bir dalgası olması durumunda federal acil hastanelerini açık tutup tutmayacağını görüştüğünü açıkladı. Cuomo, Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell ile kavgaya devam etti. Ayrıca, New York'un gelecekteki bir federal teşvik paketinde yardım alacağına sürekli olarak güvenen Demokrat liderlere saldırdı. Vali, bir muhabirin sorusu üzerine, zor durumdaki Brooklyn bakım evinin hastalarının, hastaneye transfer edilmek istemelerinin reddedildiğine dair şikâyetler konusunda, bazı huzurevlerinin hasta gelirini kaybetmek istemedikleri için hastaları devlet yetkililerine teslim etmemek için direndiğini şiddetle iddia etti. Bunun sebebi olarakta, huzur evinde kalan yaşlı kimse ,“Bir hastaneye nakledilirlerse, huzurevine (hasta) para ödenmez” dedi.

Yorumlar (0)