İsveç Muhtemel Tarihi Bir Katliama Doğru Yol Alıyor

İsveç herhangi bir karantina kararı vermedi. Avrupa'nın geri kalanının sosyal uzaklaşma tavsiyesine rağmen ülkede hala 50 kişiye kadar grup halinde toplanılmasına izin. Üst düzey bir Doktor Time'a bu yetersiz yaklaşımın, “Muhtemelen tarihi bir katliamla sonuçlanacağını” söyledi.

DÜNYA 11.04.2020, 17:11 11.04.2020, 17:24
İsveç Muhtemel Tarihi Bir Katliama Doğru Yol Alıyor

İsveç Muhtemel Tarihi Bir Katliama Doğru Yol Alıyor

  Önce Çin, ardından İtalya, İspanya, ABD, İngiltere ve devamında diğer Ülkelerin, Covid-19 salgınından nasıl etkilendiklerinin ardından İsveçli yetkililer, korona virüs konusunun fazla abartılmaması gerektiğini düşünüyor.İsveç herhangi bir karantina kararı vermedi. Avrupa'nın geri kalanının sosyal uzaklaşma tavsiyesine rağmen ülkede hala 50 kişiye kadar grup halinde toplanılmasına izin. Üst düzey bir Doktor Time'a bu yetersiz yaklaşımın, “Muhtemelen tarihi bir katliamla sonuçlanacağını” söyledi.

Bazı haber kaynaklarına göre, ülkede uygulanan kısıtlamalar 70 yaş ve üstü ve diğer savunmasız kişiler için geçerli. Restoranlar, barlar, okullar ve ofisler hala açık.

Johns Hopkins tarafından derlenen verilere göre COVID-19'dan en az 870 İsveçli öldü. İskandinav komşuları olan Norveç’de (113)kişi ve Finlandiya'da (48)kişi COVID-19’dan öldü.

Doktorlar ve diğer sağlık uzmanları, hükümete dünyanın her ülkesinde olduğu gibi, ciddi adımlar atılması için yalvarıyorlar. Doktorların yaptıkları açıklamalarda hükümetin, Stratejileri için bilimsel bir kanıt olmadığını düşünüyoruz dediler.. Hükümete daha güçlü eylem çağrısında bulundular.

Korona virüs için pozitif test çıkan İsveçlilerin daha yüksek bir yüzdesi COVID-19'dan öldü. İsveç'te corona virüs pozitif çıkanların yaklaşık% 9'u hastalıktan öldü, bu oran Norveç'te% 1,8 ve Finlandiya'da% 1,7 idi.

Test, ülkeler arasında yaygın veya tutarlılık göstermeyebilir. Ancak Time'a göre İsveç, testi sayısını fazlalaştırmak veya korona virüsün nereden yayıldığını takip etmek için yeterli çaba göstermiyor. Halk sokaklarda rahatlıkla toplu olarak dolaşıyor ve hiçbir şey yokmuş gibi hayatına devam ediyor.

Dünya çapında COVID-19'dan 100.000'den fazla insan öldü, ancak İsveç halkı hiçbirşey yokmuş gibi hayatına devam ediyor.

İsveç muhtemel tarihi bir katliama doğru yol alıyor

Evde Kal İsveç , Sağlıkla Kal

Yorumlar (0)