Kıbrısta 7 Yaşında Çocukta Corona Virüsü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde açıklama yapan Sağlık Bakanı Ali Pilli 7 yaşında bir çocuğun koronavirüs olduğunu doğruladı.

DÜNYA 06.04.2020, 15:12 08.04.2020, 00:26
Kıbrısta 7 Yaşında Çocukta Corona Virüsü

 Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde açıklama yapan Sağlık Bakanı Ali Pilli son yapılan testler sonucunda 3 kişinin covid-19 test sonuçlarının pozitif olarak sonuçlandığını, test yapılan 3 kişiden 1’inin 7 yaşında bir çocuk olduğunu doğruladı. Son yapılan 2785 adet test ile birlikte, ülkede corona virüsü pozitif kişi sayısının 91’e yükseldiği açıklaması yapan Sağlık Bakanı Pilli, Lefkoşe Devlet Hastanesinde kişilerin karantinaya alındığının açıklamasını yaptı. Son yapılan tedaviler sonucunda 7 hastanın covid-19 virüsünden iyileşerek taburcu edildiği açıklaması da basına yansıyan haberler arasında yer aldı.

Kendinizi Corona  virüsünden  nasıl korursunuz

Coronavirüs özellikle küçük çocuklar ve daha büyük yetişkinler gibi daha zayıf bağışıklık sistemine sahip insanlar için tehlikelidir.

Zatürre veya soğuk algınlığı gibi öksürük veya burun akıntısı gibi semptomlar gösteren kişilerle temastan kaçınmaya çalışın.

Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza yıkanmamış ellerle dokunmayın.

Ellerinizi sık sık sabun ve su ile yıkayın ve en az 20 saniye fırçalayın.

Mümkünse alkol bazlı el dezenfektanı kullanın.

Bu belirti ve semptomlardan herhangi birini fark ederseniz, lütfen en yakın Profesyonel Sağlık Kurulumu ile iletişime geçin.

Sağlıkla kalın

#evdekalın

Yorumlar (0)