10.000 Tl Kredi Başvurularında Aynı Aileden İkinci Başvuru

akıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 10 bin TL bireysel destek ihtiyaç kredisi

EKONOMİ 18.04.2020, 23:39 Gökhan A.
10.000 Tl Kredi Başvurularında Aynı Aileden İkinci Başvuru

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 10.000 TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, Aylık eşit taksitli, Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.

10 bin TL kredi kullanmak için kredi başvurusunda bulunan vatandaşların başvuruları reddedilirse ikinci defa başvuru yapmak hakları var mı?  Vatandaşların bireysel destek kredisi başvurularına dair son dönemlerde çok sayıda iddia basında yer aldı.  Bu iddilara göre çok sayıda vatandaşın kredi başvurusu kabul edilmezksen çok sayıda vatandaşa ise 10 bin tl yerine 3 bin TL nakdi kredi imkanı sağlandı.

Peki başvurusu reddedilen bir vatandaş başka bir banka aracılığıyla yeniden başvuru yapabilir mi? Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 10 bin TL bireysel destek ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlara dair bankalardan önemli bir açıklamada yapıldı. Bankalar kredi kullanımlarına ilişkin yapmış oldukları açıklamalarında kredilerin kullanım kriterlerine göre değerlendirileceği ifade edildi. Bu açıklamalara göre kredi başvurusunda bulunan vatandaşların bazılarının kredilerine onay gelmedi, bazı vatandaşlar için ise hala değerlendirmede yazıyor.

Ayrıca çok merak edilen bir konuyada Halkbankası açıklık getirdi. Halkbank resmi web sitesi üzerinden bu konuda yapmış olduğu bir açıklama ile kredi kullanımlarının aynı aileden sadece bir kişi tarafından yapılabileceği aktarıldı. "Kamu bankalarının ( Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası ) sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir. Kredi talebinizin değerlendirilmesi için Kredi Garanti Fonu ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır." Banka tarafından yapılan bu açıklamada ayrıca ikinci başvurular içinde önemli bir detay bulunuyor. Kredi talebinin değerlendirilmesi için başvurular KGF'de toplanıyor. Yani banka seçimi kredi başvurunuzu değiştirmeyecek. 

Yorumlar (0)