2020 Yılı Gözlük Camı Fiyatları Ne Durumda?

İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı gözlük kullanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu belirli şartların sağlanması halinde gözlük ve cam fiyatlarını karşılamaktadır. Gözlük camlarının fiyatları özellikleri açısından değişiklik gösterir. Standart gözlük camı, filtreli gözlük camları ve inceltilmiş gözlük camları gibi çeşitlerine göre farklı fiyatlar vardır.

EKONOMİ 08.05.2020, 15:08
2020 Yılı Gözlük Camı Fiyatları Ne Durumda?

Standart Gözlük Camı Fiyatı

Standart gözlük camı devlet tarafından karşılanmaktadır. Filtresiz cam olarak da bilinen standart gözlük camları 1,50 indise sahiptir ve camların filtre özelliği yoktur. Gözlük camı fiyatları çeşitlerine göre değişiklik gösterir ve cam fiyatları arasında en uygunu standart gözlük camlarıdır. Bu gözlük camlara diğer camlara göre daha kalındır ve daha çok 2 derecenin üstünde göz bozukluları için tercih edilmektedir. Standart gözlük camlarının fiyatları devlet tarafından karşılanmaktadır ve hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan bu camları alabilirsiniz. Satın almak isterseniz alacağınız kurumlara bağlı olarak 40 TL civarında bulabilirsiniz.

Filtreli Gözlük Camı Fiyatı

Gözlük camları çeşitlilik gösterdiği gibi fiyatları da özelliklerine göre değişmektedir. Filtreli gözlük camları standart camlara göre daha konforludur. Bu gözlük camları da standart gözlük camları gibi kalındır ancak filtresi bulunmaktadır. Göz bozukluğu 2 derecenin altında olanların daha çok tercih ettiği gözlük camlarıdır. Filtreli gözlük camları çok odaklı progresif özellik taşımaktadır. Fiyat aralığı ise 100 TL ve 150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İnceltilmiş Gözlük Camı Fiyatı

Numaralı gözlük camı fiyatları değişiklik göstermektedir. İnceltilmiş gözlük camı fiyatlarına bakıldığında %30 inceltilmiş gözlük camı 100 TL ve 200 TL arasındadır. Göz bozukluğu 2.00 ve 3,00 arasında olan kişilerin tercih ettiği bir gözlük camıdır. Standart camlara göre daha ince olan bu gözlük camının üretiminde farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle daha ince bir yapıya sahiptir. Gözlük camı filtreleri de satılmaktadır ve filtre fiyatları satın almak istediğiniz kurumlara bağlı olarak değişiklik gösterir.

İnceltilmiş gözlük camı arasında bulabileceğiniz %45 inceltilmiş gözlük camı 1,57 ve 1,60 indislerde üretilir. Üretiminde farklı ham maddeler kullanılan gözlük camında Trivex ve MR8 gibi özellikler de bulunmaktadır. Üretiminde kullanılan ham maddeler nedeniyle kırılmalara karşı dayanıklıdır. Bu gözlük camı daha çok çerçevesiz gözlüklerde tercih edilmektedir. Fiyatları 250 TL ve 400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Essilor, Seiko, Hoya, Zeiss gibi ithal camların fiyatları 1.500 TL’ye çıkmaktadır.

%60 inceltilmiş gözlük camlarının ön yüzeyi düzdür. Bu özellik sayesinde camların kenarında meydana gelen görüntü bozulmaları en aza inmektedir. Ekstra görüş alanı ve konfor sağlayan camlar ince ve hafiftir. Gözlük camı fiyatları satın alacağınız kurumlara göre 500 TL ve 700 TL arasında değişiklik göstermektedir. İthal cam tercih etmeniz halinde fiyatları 1000 TL kadar olabiliyor. %70 inceltilmiş gözlük camı fiyatları ise 800 TL ile 1.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Mavi Işık Filtreli Gözlük Camı Fiyatları

Gözlük camları özelliklerine göre farklı sebeplerden kullanılmaktadır ve fiyatları özelliklerine göre değişmektedir. Bu gözlük tipleri genellikle bilgisayar başında çok zaman geçirenlerin tercih ettikleri gözlük çeşitleri arasında yer alıyor. Bilgisayar, cep telefonları ve tablet gibi teknolojik aletler mavi ve mor ışık saçmaktadır. Bu nedenle zamanla göz hassasiyeti meydana gelir.

Göz hassasiyeti sebebi ile tercih edilen bu gözlükler, gözlerinizin yorulmasına engel olmak için kullanılır. Aynı zamanda göz hassasiyetinin ilerlememesi açısında kullanılması önemlidir. Bu gözlük camlarının fiyatları 150 TL ve 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Hazır mavi gözlük camı fiyatları ise 100 TL’dir.

Yorumlar (0)