4. faz pandemi yardımları başlıyor

Devlet, pandemi yardımlarının 4.fazını yapmaya hazırlanıyor. Bu yardım döneminde ihtiyaç sahiplerine bin 500 TL nakdi para yardımı yapılacak. 

EKONOMİ 21.07.2021, 14:08 19.08.2021, 18:27
4. faz pandemi yardımları başlıyor

4. faz yardımları e-devlet üzerinden başvuru alacak. Peki bu yardıma e-devletten nasıl başvurulur? E-Devlet platformu üzerinden 4. faz pandemi yardımı başladı mı? Başvuru nereye ve nasıl yapılır? E-Devlet 4. faz pandemi 1500 TL yardım başvuru ekranı!

Koronavirüs salgını tüm dünyadaki gibi ülkemizde de etkilerini gösteriyor. Bu çerçevede Temmuz ayı itibariyle düşen vaka sayılarından ötürü normalleşme adımları atılmış ve tam normalleşmeye geçilmişti. Ancak Kurban Bayramı'nın gelişi ve aşılamadaki hızın etkisiyle rehavette oluşmadı değil. Bu süreçte Koronavirüs vaka sayıları günlük 8000'in üzerine çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan uyarılar peş peşe geldi. Şimdi vatandaşlar yeniden bir kapanma olur mu? Endişesi taşıyor. Bayram sonrası Ağustos - Eylül - Ekim aylarında yeniden kapanma olasılığı herkesi korkutuyor. Bu süreçte ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşlar ise Devletten pandemi yardımlarını araştırmayı sürdürüyor. Peki 4. faz pandemi yardımları başladı mı? E-Devlet 4. faz pandemi yardım başvurusu nasıl yapılır? Bu kez 1500 TL nakit para olarak ödenecek Pandemi ön yardımları için çalışmalar hız kazandı. Daha önce 3 fazda 5 milyonun üzerinde haneye 1000 TL'lik nakdi para yardımı yapılmıştı. 4. faz yardımlar için araştırmalar devam ediyor. E-Devlet 4. Faz Pandemi yardım başvurusu! E-Devlet 4. faz başvuru ekranı!

1500 TL PANDEMİ YARDIMI 4. FAZ BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bkanı Derya Uyanık, pandemi döneminde ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardımların ulaştırılmaya devam edildiğini açıklamıştı. Vatandaşlar 3 faz şeklinde planlanan sosyal yardımlardan yararlandı. Bu süreçte milyonlarca aile 1000 TL'lik nakit para yardımına kavuştu. İhtiyaç sahibi ailelere 1000 TL pandemi yardımının yanı sıra gıda, barınma, fatura desteği gibi ayni ve nakdi pek çok yardım daha yapıldı. Şimdi 4. faz sosyal yardım ödemelerinin takvimi ile ilgili araştırmalar sürüyor. 

4. Faz pandemi yardım başvuruları için henüz bir tarih verilmiş değil. Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlık kaynaklarından yapılan açıklamalarda 3. faz pandemi yardımları için başvuruların e-Devlet üzerinden peyderpey alınmaya devam ettiği, 3. fazın dinamik bir süreç olacağı ve halen daha devam ettiği bilgisi aktarılıyor. Bu çerçevede halen daha pandemi yardımı alamamış vatandaşlar 3. faz pandemi yardımlarına e-Devlet üzerinden başvurarak 1100 TL nakit para yardımı alabiliyorlar. Pandemi yardım başvurularının sonuçları da E-Devlet üzerinden vatandaşlarla paylaşılıyor.

E-DEVLET 4. FAZ PANDEMİ YARDIM BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

E-Devlet üzerinden pandemi yardımlarına başvuran ancak henüz bir ödeme alamayan vatandaşlar başvuru sonuçlarını öğrenmek istiyor. E-Devlet pandemi yardımı başvurum kabul edildi mi yoksa ret mi edildi? Sorusu yanıt arıyor. Milyonlarca vatandaş 2020 Mart ayında ülkemizde etkisini gösteren Koronavirüs pandemisinden ötürü ekonomik anlamda da büyük olumsuzluklar yaşamış ve Devletin başlattığı 3 fazlık nakdi yardıma başvuruda bulunmuştu. 1100 TL olarak ödemesi gerçekleştirilen 3. faz pandemi yardımına başvuruda bulunan vatandaşlar, E-Devlet platformu üzerinden giriş yaptıktan sonra "Sosyal Yardım Sorgulama" yazarak arattıklarında karşılarına çıkan en üstteki sekmeye tıklayarak başvurularının sonuçlarını öğrenebiliyorlar. 

EMEKLİYE VE DUL-YETİM AYLIĞI ALAN HAK SAHİPLERİNE 4. FAZ MÜJDESİ

4. faz pandemi yardımlarının başlayacağı gündemde olan bu süreçte pandemi yardımlarının kapsamının da genişletilmesi bekleniyor. Örneğin emekliler ve dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar şuana kadar 3 fazlık sosyal yardımdan yararlanamadı. Ancak 4. faz sosyal yardımlara geçilmesi halinde öncelikle milyonlarca emekli ve dul-yetim aylığı hak sahiplerine de 1500 TL pandemi yardımlarının ödenmesi bekleniyor. Şuan için resmi bir açıklama olmasa da 4. faz sosyal yardımlardan emekliler ve dul - yetim aylığı alan hak sahipleri de yararlanabilir.

Yorumlar (0)