Bugün Altın fiyatı, ve Gram Altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları yerinde durmuyor. Altın son yılların en yüksek zirvesini gördü, sarrafların ön görüsüne göre daha da artacağı söyleniyor.

EKONOMİ 07.01.2020, 12:38 07.01.2020, 15:38 Ali Bey
648
Bugün Altın fiyatı, ve Gram Altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları cep yakıyor! Çeyrek altın fiyatları yükseldi! İşte son durum…


Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Yaşanan yükselişte tıpkı ticaret savaşlarında olduğu gibi yine ABD Başkanı Trump'ın aldığı kararlar gösteriliyor.

Devam eden yükseliş nedeniyle çeyrek altın fiyatı 493 lira seviyesine çıktı. Peki gram altın ve yarım altın fiyatları ne kadar? İşte altın fiyatları...

Küresel riskler arttığında yatırımcıların sığındığı güvenli liman olan altın, son yaşanan ABD-İran gerilimine bağlı olarak sert yükseldi. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın ne kadar?

ALTIN FİYATLARI
Çeyrek altın: 493 Lira
Yarım altın: 985 Lira
Gram altın: 302 Lira
Cumhuriyet altını: 2 Bin 16 Lira
Tam altın: Bin 970 Lira

Türkiye'de altın denince ilk akla gelen isim Mehmet Ali Yıldırımtürk'ün yaptığı açıklama;  ABD-İran geriliminin altın fiyatlarında yön belirleyici olacağını söyledi.

Yaşanan gelimeler sonrası ekonomi ve ticaret savaşı ortamının fiziki bir savaş ortamına dönüştüğünü belirten Yıldırımtürk, “İran kendisine yapılan bu saldırının karşılığını verecektir. Ancak bunu hemen mi yapar yoksa bekler mi bilemiyoruz. Tabi aracı devletler tarafında bu işin sakinleşmesi sağlanacaktır. Gram altın güne hızlı bir başlangıç yaptı. Artık ekonomik görünümden ziyade jeopolitik görünümler ön planda. Bu saatten sonra gidişatı yaşanan gelişmeler belirleyecek. Öncesinde Brexit, faiz indirimleri etkili oluyordu ancak artık bunlar geri planda kaldı.” dedi.

Yorumlar (1)
Kadir1973 1 yıl önce
Mehmet Ali Yıldırımtürk ne diyorsa tersini yapın kazanırsınız.
Uzman diye de yazıyorsunuz ya geçmiş yorumlarına bakın ne dediğimi anlayacaksınız.Bu tipler üç beş kuruşu olanların bile paralarına gözdikmiş arsızlar.
10°
açık