Gözlük camı fiyatları 2022 ne kadardır?

2022 gözlük cam fiyatları nelerdir? Gözlük camı fiyatları SGK desteği ne kadardır? Gözlük camı fiyatları devlet desteği ne kadardır?

EKONOMİ 07.09.2022, 13:10 Leyla
Gözlük camı fiyatları 2022 ne kadardır?

Gözlükler, günlük yaşantımızın vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Numarasız, numaralı, dinlendirici gözlük ve güneş gözlüğü olmak üzere pek çok çeşidi vardır. Her mevsim kullanılan ve çeşitlerinin yanı sıra pek çok modeli de bulunan gözlükler genç, çocuk, yetişkin ve yaşlıların ortak kullandığı bir araçtır. Görme bozukluğu ve sağlık sorunlarını gidermek için kullanılan gözlüğün yanı sıra stil tamamlayıcı ve aksesuar olarak da kullanımı vardır.

Giyim markalarının da sıklıkla aksesuar olarak kullandığı gözlükler, değişik ve çeşitli renk cam özellikleri ile ön plana çıkan ürünlerdir. Numaralı gözlükler genellikle şeffaf cam ile kullanılırken güneş gözlüklerinde pek çok cam çeşidi vardır. Her yüz tipine ve göz şekline göre çerçeveleri bulunan gözlükler, her zevke ve bireye hitap eder.

Gözlük Cam Çeşitleri

Gözlükler günlük hayatta ve hemen hemen her mevsim kullanılan farklı özellikleri bulunan ve bir parçanız olan aksesuarlardır. Güneş gözlükleri ve optik gözlükler olarak kategorilere ayrılan birçok marka tarafından üretilen çeşitleri bulunur. Kriterlerinize ve ihtiyaçlarınıza yönelik optik gözlükleri kullanmak için uzman kontrolünden geçmeli ve uzmanın belirlediği özelliklere göre tercihinizi yapmalısınız.

Optik gözlüklerin yanı sıra güneş gözlükleri göz sağlığınızı korumak adına üretilen parçalardır. Farklı pek çok cam çeşitliliğine sahip olan güneş gözlükleri her bireyin standardına ve yüz tipine göre piyasada bulunur. Damla, yuvarlak, çerçevesiz, çerçeveli ve kesme cam özelliklerine sahip farklı alternatifler mevcuttur.

Gözlük Fiyatları 2022

Gözlük fiyatları, camın, çerçevenin türüne ve belirlenen özelliklere bağlı değişkenlik gösterir. Gözlük fiyatları 2022 senesinde markaların kullanmış olduğu materyallere göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Her kullanıcının bütçesine uygun fiyatlandırılan gözlük fiyatları, SGK tarafından da karşılanır. Ürünlerin çerçeve özellikleri de gözlük fiyatlarını etkiler. Gözlüğün çerçevesi, şekli ve materyalinin kalitesi arttıkça fiyatı da artar.

Gözlük camı SGK katkısı ve gözlük çerçevesi destek payları her sene güncellenen fiyatlara sahiptir. Gözlük camı fiyatları SGK 2022 fiyatlandırmasına göre; yakın ve uzak çerçeve bedeli 37,80 TL iken, en sık ödenen fiyatlar 10,97 ile 16,47 arasında değişir.

Yorumlar (0)