İgdaş Faturanızı Nasıl Ödemeniz Gerektiğini Bilmiyor Musunuz? Şimdi Öğrenin !

İgdaş faturamı nasıl ödeyeceğim? İnternetten igdaş nasıl ödenir? İgdaş fatura sorgulama nasıl yapılır? İgdaş'ın telefon numarası nedir? Bilgiler burada...

EKONOMİ 25.04.2020, 14:45
İgdaş Faturanızı Nasıl Ödemeniz Gerektiğini Bilmiyor Musunuz? Şimdi Öğrenin !

İgdaş yazi uzun adıyla istanbul gaz dağıtım anonim şirketi yurt dışından gelen doğal gazı istanbulda doğalgaz alt yapısını dağıtımını bakımını ve abonelik işlemlerini yapmakla yetkili tek kurum kısaca bahsetmek gerekirse 1989 yılında istanbul büyükşehir bünyesinde kurulmuş bir şirkettir il gazı 1996 yılında kadıköyde vermeye başlamıştır

İstanbul büyükşehir belediyesinin internet sitesinde igdaş ile ilgili geniş bir açıklama yer almaktadır.

Ayrıca site üzerinden yıllara göre dağılım lı olarak çalışan bilgileri de yer almaktadır

FATURA ÖDEME

Fatura ödemesi çok kolaydır igdaş internet sitesi üzerinden kredi kartınızla, yetkili bayiler aracılığı ile bizzat şubeye giderek, banka şubelerinden yada hesabınız varsa otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı kolayca ödeyebilirsiniz.Bankalar tahsilatları herhangi ek ücret almadan gerçekleştirmektedir ve bu yönleriyle fatura ödeme merkezlerine göre daha avantajlıdır.

Ayrıca faturanız yüksek geldi ise fatura taksitlendirmede yapabileceğinizi unutmayın.İgdaş ın internet sitesinde yayınlanan listeye göre Akbank, İş Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Yapı Kredi Bankası 100 tl ve üzeri faturalara 31 mayıs 2020 tarihine kadar başvurmak şartı ile 3 taksitte ödeme imkanı getirildi.Diğer gerekli tüm bilgileri igdaşın internet sitesinden ve ismi geçen bankaların internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

 ABONELİK

Abonelik için bizzat bağlı bulunduğunuz igdaş şubesine gidebildiğiniz gibi eğer e-devlet şifreniz var ise internet üzerinden de başvurabilirsiniz.Abonelik ücreti olarak Kombi + ocak 593,7 kombi + doğalgaz sobası + ocak 1096,7 gibi değişen fiyatlardadır.

Fiyatlandırma ile ilgili tüm bilgileri https://www.igdas.istanbul/ bağlantsı üzerindenulaşabilirsiniz. gerekli evraklar ise Nüfus cüzdanı

  • Mülk sahibi ise, tapu ya da yapı ruhsatı fotokopisi.
  • Kiracı İse, kira kontratı fotokopisi ve abone olabileceğine dair dilekçe.
  • Daha önce binanızda abonelik yapılmış ise, binanın tesisat numarası

Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra abonelik ücretini yatırmanıza müteakip igdaş yetkilisi bir personel doğalgaz tesisatının kontrolünü yapmak üzere kısa sürede size ulaşır onaylanmış tesisat projesine aykırı bir durumun gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakarak onaylanma sürecini başlatır bu süreç çok uzun bir süre değildir aykırı bir durum yok ise hemen gazın açılışı verilecektir.

 İGDAŞ TELEFON

İgdaş telefon numaralarına ve hizmet binalarına https://www.igdas.istanbul/hizmet-binalarimiz/ internet adresinden ulaşabilirsiniz.Ayrıca adres bilgileride burda mevcut. Hafta sonu sadece cumartesi günü bazı şubeleri açık olup pazar günleri tüm şubeleri kapalıdır hafta içi çalışma saatleri sabah 08:00 - 12:30 öğle 13:30 - 17:00 arasıdır aramalarınızı bu duruma dikkat ederek aramanızda fayda var yinede bu saatlerde arasanız bile yoğunluktan cevap veremeyebilirler.

FATURA SORGULAMA

Fatura sorgulamalarına online işlemler merkezinden https://internetsubesi.igdas.com.tr/ adresinden yapabilirsiniz

Giriş yaptıktan sonra;

Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesi, ve Abonelik Sözleşmesi, Sözleşme fesih başvurusu, proje onay durumu görüntüleme. Gaz açma randevu sorgulama. Yeni Randevu veya randevu Tarihini Değiştirme,

Faturalarınız ile ilgili olarak;

Fatura bilgi ve sorgulama. Fatura Hesaplamaları. Fatura Tahakkuk ve fatura ödeme, sabit ödeme sözleşme. Fatura İtirazları ve sayaç kontrol talep ve işlemleri yapılabilir.

      Yukarıda belirttiğim konuları eğer vaktiniz var ise direkt merkez şubelerine giderekte gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yoğunluk olmaması açısından önce internet sitesinden öğrenmekte fayda var siteden bir sonuç alamaz iseniz merkez şubelere gitme yolunu seçebilirsiniz abonelik fatura ödeme fatura sorgulama proje gibi bazılarımızın hiç de aşina olmadığı konuları şubelere gitmeden de tesisatınızı yapan firmalar aracılığı ile takip edebilirsiniz size muhakkak yardımcı olacaklardır.

Yorumlar (0)