İhtiyaç kredisi 10.000 tl Başvurusu Sonuçları

10 Bin lira kredi 6 ay ertelemeli başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu sorgulama

EKONOMİ 09.04.2020, 17:49 09.04.2020, 18:07 Gökhan A.
İhtiyaç kredisi 10.000 tl Başvurusu Sonuçları

Yaşanan büyük ekonomik durgunluk sebebiyle dünyadaki tüm ülkeler destek paketlerini açıklıyor. Türkiye'de Devlet bankalarınca destekli ihtiyaç desteği kredisi için 1 Nisan 2020 tarihinde başlayan 6 ay ertelemeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi paketine rekor başvuru gerçekleşti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 6 ay ertelemeli kredi başvurusu yapan kişi sayısı ve başvuru sonucu hakkında açıklama yaptı. Temel ihtiyaç desteği kredisi başvurusu yapan kişilerin sonuçları ne zaman açıklanacak, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası 10 bin lira ihtiyaç kredisi ne zaman sonuçlanır, Ziraat Bankası 10000 TL kredi ne zaman açıklanacak? Soruların yanıtları haberimizde..

Koranavirüs nedeni ile maddi olarak kayıp yaşayan ve nakit akışı bozulan kişilere yönelik olarak kamu bankaları üzerinden devlet destekli ihtiyaç kredisi kampanyası başlatılmıştı. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank 6 ay ertelemeli 10 bin tl destekli ihtiyaç kredisi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan kampanya ile dar gelirli ailelerin bu zorlu süreçte kira, elektrik faturası ve gıda alışverişi gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaları için başlatılan devlet destekli ihtiyaç kredisi kampanyası için başvurular tüm hızı ile sürüyor. Şu ana kadar 4 milyona yakın kişinin başvuruda bulunduğu kredi paketi koranavirüs krizi nedeni ile orta ve dar gelir grubu ailelerin düşük faizle kredi desteği almasını sağlayacak.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerde aranılan tek şart aylık hane halkı geliri toplamının en fazla 5 bin lira olması. Yani aynı evde yaşayan anne, baba, çocuk, eş ve kardeş gibi gibi kişilerin toplam maaşlarının tutarının 5 bin türk lirasını geçmeme şartı aranacak. Bu şartı karşılayan kişilere devlet KGF garantisi ile 6 ay ertelemeli olarak 10 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi desteği başvurusu yapma hakkına sahip olacak. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ın sağladığı bu ihtiyaç kresi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Bakan Albayrak resmi twitter hesabı üzerinden paylaşmış olduğu video ile yaklaşık 3,7 milyon kişinin başvuruda bulunduğu kredi paketi ile ilgili olarak başvuru sahiplerine bu hafta içerisinde ödemelerin başlayacağını duyurdu .Yani kredi başvuru sonuçları bu hafta içerisinde başvuru yapan kişilerin başvuru esnasında vermiş oldukları cep telefonlarına SMS olarak gönderilecek.

İhtiyaç kredisi onaylananlar için ödeme tablosu örneği şu şekilde olacak.

İhtiyaç Kredi Tutarı: 10.000 Toplam Vade: 36 AY Ödemesiz Dönem: 6 ay Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca) :376 TL

İhtiyaç Kredi Tutarı: 7.500 Toplam Vade:36 AY Ödemesiz Dönem: 6 ay Taksit Tutarı(Sonraki 30 ay boyunca) :282 TL

İhtiyaç Kredi Tutarı: 5.000 Toplam Vade: 36 AY Ödemesiz Dönem: 6 ay Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca) :188 TL

Yorumlar (0)