İphone 12 modeli efsane olacak

2020 İphone 12 modelinde en büyük değişiklikler nelerde olacak, iphone 11 de düşük bellek miktarı ve çok tatmin etmeyen batarya de değişikliğe gidiliyor, ayrıca iphone 12 de ekran boyutları küçülüyor. işte ilk bilgiler.

EKONOMİ 10.04.2020, 14:15 10.04.2020, 14:23 Gökhan A.
İphone 12 modeli efsane olacak

Eylül 2020'de beklenen iPhone'ların lansmanından birkaç ay uzaktayız, ancak yaklaşan cihazlar hakkında zaten çok sayıda söylenti var. Apple 2019 iPhone serisi için kullandığı aynı adlandırma düzenini izlerse, 2020 iPhone'ların iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılmasını bekliyoruz. 2020 iPhone'lar, iPhone X'in 2017'de piyasaya sürülmesinden bu yana gördüğümüz ilk tasarım değişikliklerinden bazılarını tanıtarak büyük güncellemeler sunacak. 5.4, 6.7 ve 6.1'de gelebilecek üç ekran boyutunda dört iPhone bekliyoruz.

Söylentiler 6.7 inçlik iPhone ve bir 6.1 inçlik modelin üçlü lensli kameralara sahip üst seviye OLED cihazları olacağını, 5.4 ve 6.1 inçlik modeller ise çift lensli kameralara sahip daha düşük kaliteli iPhone'lar ve daha uygun bir fiyat olacağını söylüyor. 2020'deki tüm iPhone'ların fiyattan bağımsız olarak OLED ekranlara sahip olması bekleniyor. Söylentilere göre 5.4 inç ekrana sahip iPhone 12, 4.7 inçlik iPhone 8'den bu yana piyasaya sürülen en küçük iPhone Apple olacak. 6.7 inç boyutu ile iPhone 12 Pro, Apple'ın bugüne kadarki en büyük iPhone'u olacak.

Tasarım açısından, söylentiler, yeni iPhone'lardan en az birinin, iPhone 4'ün çerçevesine benzer bir metal çerçeveyle önemli bir yeniden tasarıma sahip olacağını öne sürüyor. İPhone 4, paslanmaz çelik çerçevesi için çoğaltılabilecek, ayırt edici ve düz bir görünüme sahipti. Yeni iPhone'larda ön taraftaki çentiğin boyutunu azaltan yeni bir TrueDepth kamera sistemi olabilir ve odadaki nesneler için derinlik bilgilerini hesaplamak için bir lazer kullanan 3D üç mercekli arka kamera sisteminin söylentileri olabilir. fotoğrafçılık ve AR yetenekleri. Bu muhtemelen 2020 iPad Pro'daki LiDAR Tarayıcıya benzemekte . 2020, Apple'ın iPhone'da 5G desteği sunduğu ilk yıl olacak ve yeni cihazların 4G LTE ağlarından çok daha hızlı olan 5G ağlarına bağlanmasına izin verecek.

Apple'ın 2020'de hem daha yüksek (daha pahalı) iPhone'lar hem de daha düşük (daha uygun fiyatlı) iPhone'lar sunmaya devam etmesi bekleniyor olsa da, bu yıl tüm cihazlar OLED ekranlarla donatılabilir ve Apple, iPhone serisi. Apple'ın iPhone serisinde OLED kullanımı "daha esnek ahize tasarımı" na olanak tanıyacak. Apple, Apple'ın iPad'leri ve MacBook'ları için LCD'ler üreten Çinli şirket BOE Display'in OLED ekranlarını test ediyor . Apple, son OLED iPhone'larda Samsung OLED ekranları kullanıyor ve buna devam etmesi bekleniyor. 2020'de gelen yeni iPhone'ların , dokunmatik ekran devresinin OLED panelinde ayrı bir katmana ihtiyaç duymadan doğrudan şekillendirilmesine izin veren, daha ince bir ekran ve daha düşük üretim maliyetleri ile sonuçlanan Y-OCTA adlı bir Samsung teknolojisini kullanması bekleniyor. daha ince bir gövde tasarımına dönüşürse net değil.

Veri deposu Barclays analisti Blayne Curtis iPhone 12 modellerindeki bellek miktarlarının 4GB RAM ve 6GB RAM olarak  telefonlarda yer alacağını belirtti. 2020'de gelen iPhone'lar , Apple tedarikçileri önceki iPhone'lardaki aynı bileşenden yüzde 50 daha küçük ve daha ince olan özel bir pil koruma modülü üzerinde çalışırken pil kapasitesinde küçük kazançlar sağlayabilir . Bu, iPhone'da değerli alan açabilir. Arka Kameralar Apple, iPhone 11 Pro ve Pro Max'in yeni üçlü lens kurulumu ile 2019 iPhone serisinde arka kamera sisteminde büyük değişiklikler yaptı ve 2020 daha da fazla kamera iyileştirmesi getirebilir. Söylentiler, 2020'de gelen yeni iPhone modellerinden bazılarının , Apple'ın 2020 iPad Pro modellerine eklediği LiDAR Tarayıcı özelliği gibi görünen bir 3D kameraya sahip olacağını öne sürüyor . 2020 iPad Pro'daki LiDAR sensörü ve çift lensli kamera İPad Pro'daki LiDAR Tarayıcı, sensörden beş metreye kadar uzaklıktaki çevre nesnelere olan mesafeyi ölçmek için yansıyan ışık kullanır; bu da 16,4 feet'e eşdeğerdir. İçeride ve dışarıda çalışır ve esas olarak çevrenizdeki ortamı nano saniye hızlarında foton seviyesinde haritalayabilir.

Yorumlar (0)