Kasko Değer Listesi 2020

Kasko değer listesi , Sigorta şirketlerinin sigortaladıkları motorlu kara taşıtlarının kasko değeri belirlemek üzere piyasa değeri göz önünde bulundurularak fiyatlandırma işlemleridir.

EKONOMİ 03.05.2020, 15:52
Kasko Değer Listesi 2020

                Bu işlemlere ek olarak kişiler sahip oldukları kaskolu araçları sayesinde kredi talebinde de bulunabiliyorlar. Birlik üyelerine duyurulan fiyatlardan yapılacak olan işlemlerin genel sorumluluğunu TSB hiçbir şekilde kabul etmemektedir. Bu listede yer alan ikinci el araçlar, ithalatçı ve imalatçı firmalar bu firmaların web siteleri konuyu geniş çerçevede yayınlar. Ayrıca gazetelerin ikinci el ilanları ve yine aynı şekilde web siteleri galeri platform alanları alıcı ve satıcılar tarafından ibraz edilen faturalardan ayrıca benzeri evraklardan yararlanmaktadır. 2020 yılı içinde yaşanılan olumsuz süreç her şeyi etkilediği gibi bu konuda zorluk sürecine düşmüş ithalatçı ve imalatçıları da ayrıca gözetecek yenilikler sunmuştur.

                Araç Kasko Değer Listesi

                Kasko değeri sayesinde araç sahipleri kolayca ruhsat kimlik bilgisi kişisel bilgileri araç bilgisi ile aracının değerini hızlıca internetten öğrenebilir. Bütçenize ve ihtiyacınıza yönelik araç sigortalarken kullanacağınız aracılar size kolay imkânlar sağlayacaktır. Araç kasko değer listesi kapsamında hesaplama aracıları oldukça sistemli ve doğru sonuçlar çıkarır. Kazalara karşı koruma altına alınan araçların bir sorun oluştuğu zaman bedeli kasko şirketi tarafından karşılanıyor. Geçtiğimiz senelerde de uygulanan bu durum 2020 yılı içerisinde çok daha geniş ölçülerde uygulanıyor. Örneğin kaskolanmış araca ek olarak ne kadar kredi alabileceğinizi bile görebilirsiniz. Yaşanan olağan üstü durum sonucu insanlar ihtiyaçlarını karşılamak adına internet ortamında bu konuyu araştırır hale geldi. Aracını hangi fiyat aralığında nereye kasko yaptıracağınızı anlamak için kasko listesini incelemeniz mümkünüdür.

                15 Yaş Üstü Araç Kargo Değer Listesi

                Gelir idaresi başkanlığının düzenliği kanunlar çerçevesinde 2020 yılı ile birlikte kasko değer listesi, fiyatlandırılması ve nasıl yapılacağına dair yeni bilgiler paylaştı. İnternet adresinde mevcut bilgilere tıklamanız sonrasında hızlıca giriş yapıp arşivlenmiş dosyaları indirip bilgi alabilirsiniz. Grup halinde sıralanmış dosyalardan hangisi size uyuyorsa onu tıklayın. Örneğin 15 yaş üstü araç kargo değer listesi fiyatlandırma tekniği ile uygulanır. Piyasa fiyatı temel alınarak yapılan bu uygulama kişilere doğru kullanım ve güvence sunar. Bunun haricinde yaşanılacak bir kaza durumu afet durumu gibi konularda da size karşılık bedelini ödemekle yükümlüdür. İnsanların genel bütçesini korumak adına yapılan bu girişim her araç sahibi kişinin uygulaması gereken yeniliklerden biridir. Zaten kaskolanmamış bir aracın başına olumsuz bir durum geldiğinde hiçbir şey talep edemez. Oluşan zararı da kendi bütçesinden karşılamak zorunda kalacağı için bütçesini zorlar.

                TSB Kasko Değer Listesi

                Genel olarak motorlu kara taşıtlarının kasko poliçelerinin yani evraklarının hazırlanmasına yardımcı olarak uygulanan bir adımdır. Türkiye sigorta reasürans şirketleri birliği ifadesinin kısaltılış şekli TSB ile kasko değer listesinin aylık hazırlanma şeklidir. Bu aracı ile sunulan değer listesi genel kapsamda birçok sigorta şirketinin kullandığı bir uygulamadır. Zorunlu kılınan bu uygulama sayesinde liste fiyatına bakılarak araca kasko değeri belirlenir. Her yıl değişen kasko değerleri aracın modeline de bağlıdır. Ayrıca indirim sağlayan şirketlerin bu konuda öncü davranması da 2020 yılının getirdiği yeniliklerden biridir. Kısaca sahip olduğu aracın kasko değerini öğrenmek isteyen bir birey araç bilgilerini girmesi ve sorgulama yapması yeterlidir. Bu sayede sigorta şirketine sormasına gerek kalmadan kendi kendine kolayca öğrenebilir. Normal kasko ile tsb kasko değeri genel anlamda birbirine yakın olsa da farklılık içerir. Fakat en doğru sonucu TSB ile ulaşacağınızı bilmeniz gerekir.

Yorumlar (0)