Kredi ve kredi kartları borçları ertelendi mi

Milyonlarca vatandaş tarafından takip edilen kredi ya da kredi kartı borçlarının ertelenip ertelenmediği konusu hakkında bankalardan karar çıktı.

EKONOMİ 01.04.2020, 23:05 01.04.2020, 23:29 Gökhan A.
Kredi ve kredi kartları borçları ertelendi mi

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank'ın başını çektiği devlet bankaları ve bazı bankaların yaptığı açıklamalara göre corona virüs önlemleri kapsamında kredi ödemeleri ve kredi kartı borçları destek paketi kapsamında neticeye kavuşmuştu. Peki, Kredi borcu erteleme nasıl yapılır? kredi kartı borçları ertelendi mi? Hangi banka kredi borçlarını erteledi? İşte, kredi borçları erteleme ile ilgili bankaların yaptıkları açıklamalar. Vatandaşların ekonomik yönden olumsuz etkilenmemesi için kredi ve kredi kartı borçlarının ertelendiğini duyuran bankalar, konut, ihtiyaç, taşıt kredisi ve kredi kartı borcu ertelemelerinin nasıl yapılacağını da duyurdu. İşte, kredi borcu nasıl ertelenir ayrıntılı bilgiler.

Koronavirüs sebebiyle kredi borcunu erteleyen bankalar Nisan 1 itibari ile, covid-19 salgını nedeniyle müşterilerine özel yardım paketleri hazırlamış olan bankalar. 1. Ziraat Bankası 2. Ziraat Katılım 3. Vakıf Katılım Bankası 4. Halkbank 5. Altenatif Bank 6. Türkiye Ekonomi Bankası 7. Kuveyt Türk 8. İş Bankası 9. TEB 10. Şekerbank 11. Denizbank 12. Garanti Bankası (BBVA)

Belirttiğimiz bütün bu bankların sağladığı destek ile ilgili olarak çağrı merkezlerini arayıp ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Bankaların şubelerine giderek, başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca banka şubelerine gitmeden çağrı merkezleri üzerinden kredi kartı borçları ve kredi borçlarının ödemelerini ileri tarihe erteleme işlemlerinin yapılabilmesi için gereken evraklar ve başvurma işlemleri ile ilgili bilgileri henüz iletmediler fakat bu konular il ilgili gelecek olan açıklamaları, bütün ayrıntıları ile sizlere paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)