Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Yeniden Kapanma Geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KKTC ziyaretinden önce kısıtlamalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, kafe ve restoranların açılmasından sonra vakaların artışa geçtiğini vurguladı.

EKONOMİ 19.07.2021, 16:33 19.07.2021, 16:40
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Yeniden Kapanma Geliyor!

Erdoğan kafe ve restoranların açılması ile ilgili olarak söyledikleri ile yeniden kapanma yaşanacağının sinyallerini verdi. AK Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başlıkları şu şekilde;

"Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’la bir araya gelecek, milli davamıza ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere dair durum değerlendirmesini yapacağız. Kıbrıs Türk halkı Ada’da egemen eşitliğe sahiptir. Kıbrıs’ta çözümü ancak Ada’daki gerçekler temelinde ulaşılabilir. Kıbrıs’ta adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir gelecek arzu eden tüm taraflara bu tarihi fırsatı değerlendirmeleri yönündeki çağrımı tekrarlıyorum. 

Türkiye ve Türk halkının her bir ferdi dün olduğu gibi bugün de yarın da Kıbrıs Türkü’nün yanında olmaya devam edecektir. Kıbrıs Türk tarafı dünyaya kimin çözümden yana olduğunu, kimin de çözümsüzlükten nemalandığını bir kez daha göstermiştir. Bundan sonra yeni bir müzakere süreci olacaksa, bu ancak iki eşit ve egemen devlet arasında yapılabilir. Biz bir defa eşit, egemen iki devletli çözümden bahsediyoruz, bundan yanayız.

Müjdeyi KKTC Parlamentosu’nda açıklayacağım. Burada açıklarsam o zaman oradaki konuşmam boşa geçer.

"KAFELERİ AÇTIK DA NE OLDU?"

Kafeleri açtık da ne oldu? Vaka ve vefat sayıları arttı. 7 binleri buldu. Kesinlikle mesafeye ve maske kuralına dikkat etmemiz gerekiyor.

Aşı olmayanlar aşısını muhakkak yaptırmalı. Sağdan soldan yapılan olumsuz propagandalara kanmadan aşılarımızı da yaptırmalıyız.

Kendi aşımızı da inşallah yıl sonuna kadar üretmek suretiyle, aşıda ihtiyaç veya "Dışarıdan gelir mi gelmez mi?" böyle bir sıkıntıya girmeden bunu da çözmüş olacağız."

Yorumlar (0)