Temel İhtiyaç kredisi sonuçları nasıl öğrenilir

Vatandaşlar Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankasına Temel İhtiyaç Desteği kredisine başvurularını yaptılar ve sonuçlarını bekliyorlar.

EKONOMİ 19.04.2020, 23:53 20.04.2020, 00:24 Gökhan A.
Temel İhtiyaç kredisi sonuçları nasıl öğrenilir

Devlet bankalarının başlattığı Temel İhtiyaç Desteği kredileri için başvurular hala devam ediyor. Vatandaşlar Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası üzerinden başvurularını yaptılar. Şuanda bazı vatandaşlar başvuruların nasıl yapılacağını sorgularken bazıları da Temel İhtiyaç kredisi sonuçlarını sorguluyor. Ve başvuru sorusuna bir cevap bulmaya çalışıyor. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren müşterilerine kolaylık sağlayarak 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz daha sonra ise ertelemeli Temel İhtiyaç Kredisi Desteği sağlıyor.

Krediye vatandaşlardan yoğun bir ilgi sürüyor. Henüz işlem yapmayanlar başvuruların nasıl yapılacağını araştırıken sonuçların ne zaman ve nasıl açıklanacağı da merak konusu.

VAKIFBANK

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında düşük ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşlara finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyası Kredinizi; 10.000 TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz, 36 aya kadar vadeli, Aylık eşit taksitli, Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir. Kredi Başvurunuz değerlendirmeye alınacak olup başvurunuzun olumlu bulunması durumunda tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirmenin ardından şubeye gitmeden, VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Başvurunuzun olumsuz bulunması durumunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Bireysel İhtiyaç Kredisine Devlet Bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Ayrıca aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi krediye başvuruda bulunabilecektir. 

HALKBANK

Zor günler yaladığımız bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan vatandaşların sağlık, kira, gıda, fatura ödemeleri (su, elektrik, doğalgaz vb.) gibi temel giderlerinin finansmanını karşılamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile ilk 6 ay ödemesiz, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL'ye kadar Bireysel Destek Kredisi hizmete sunulmuştur. 

ZİRAAT BANKASI

Dünya genelinde  yaşanan ve ülkemizi de etkileyen koronavirüs ekonomik hayata, istihdama ve üretime ilişkin olası hasarlarını minumuma indirme hedefiyle uygulamaya alınan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi ekonomik açıdan desteklemek için yeni bir kredi destek uygulaması başlatıyoruz. Temel ihtiyaçlarını en uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz; 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,eşit taksitli aylık ödemeli kredi kullanabilecekler.

NASIL FAYDALANABİLİRİM?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) aylık geliri 5.000 TL ve altında olan ücretliler, emekliler, asgari ücretliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir. Kamu bankalarının (Halkbank, Bakıfbank, Ziraat Bankası ) sadece bir tanesinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise yalnızca bir kişi destek kredisine başvuruda bulunabilecektir. Başvurularınızı; Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvuru Bireysel Kredi Başvurusu Kredi Türü: Tüketici Kredisi Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Aralarında birer boşluk bırakarak “DESTEK, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: DESTEK 12345678910 3000 10000 ) yazıp 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Yorumlar (0)