Yapılan son zamlardan sonra elektrik faturaları da giderek artmaya başladı. Peki elektrik faturası nasıl hafifletilir? İşte detaylar...

Elektrik faturanız 160 liranın üzerinde ise bu yöntemle yarı fiyatına alabilirsiniz. Son yıllarda elektrik tarifelerine yapılan zamlar vatandaşları çaresiz bıraktı. Tasarruf etmenin yollarını arayan vatandaş, elektrik faturalarını daha az ödemek için çözümü formüllerde arıyor. 

Motorin fiyatları yeniden yükselişte… Motorin fiyatları yeniden yükselişte…

BU ÜÇ UYGULAMAYI MUTLAKA YAPIN

Elektrik faturanızın çok yüksek gelmesini istemiyorsanız gözden kaçırmamanız gereken bazı detaylar var. Gercekgundem.com elektrik faturanızı düşürmenin yollarını derledi. Ucuz elektrik faturalandırması için şu anda ülkemizde için iki tarife var. Bunlardan biri bir kez, diğeri birden çok kez. Elektrik tarife sözleşmesine göre bundan sonra üç farklı kullanım süresi belirlendi. İlk kullanım 06.00-17.00 arası. Bu aralıkta elektriği kullanmanın ortalama bir fiyatı var.

İkinci tarife, 17.00-22.00 saatleri arasında bulunuyor. Bu tarifede fiyatlar oldukça yüksek seyrediyor. Bu tarifeyi kullanmak yerine 3. tarifeyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Üçüncü tarife 22.00-06.00 arasında bulunuyor. Diğerlerine oranla bu tarife oldukça ucuz hesaplanıyor. 

  • Cihazlarınızı özellikle geceleri çalışır durumda bırakın.
  • Buzdolabı ayarlarınıza dikkat edin. Dondurucunuzu -18 derecede tutmaya çalışın.
  • Kullanmadığınız ürünleri fişten çekin.