44 milyar dolarlık satın almanın ardından yeni hamlesi Twitter'da tüm dünyanın dikkatini çeken Elon Musk, şimdi gözünü Apple'a dikti.

44 milyar dolarlık büyük bir satın almanın ardından Twitter'ın dalgaları sakinleşmedi. Twitter çalışanlarını işten çıkarıp kalanlar için çalışma koşullarını zorlaştırınca Elon Musk platformun sorunlarını paylaşmaya başladı.
Elon Musk, Twitter hesabından Apple hakkında şunları söyledi:

* Apple, Twitter'da reklam vermeyi neredeyse durdurdu. Amerika'da ifade özgürlüğünden nefret ediyor musunuz? * Apple ayrıca Twitter'ı App Store'dan çekmekle tehdit etti, ancak herhangi bir sebep gösterilmedi.

* App Store'dan satın alınan her şeye gizlice %30 vergi konuyor.

Xiaomi'nin cihazlarında güncelleme yapılmayacak! Xiaomi'nin cihazlarında güncelleme yapılmayacak!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Nisan ayında sadece bir kullanıcı olarak kalmak istemediğine karar vererek Twitter'ı satın almayı planladığını duyurmuştu. Musk, popüler platform için 44 milyar dolarlık bir teklifle manşetlere çıkarken, uzun ve meşakkatli bir süreci de başlattı.

Musk, bir süre sonra Twitter'ın sorunlarının platformdaki bot hesaplarının sayısı konusunda şeffaf olmamasından başladığını iddia ederek teklifini geri çekti. Musk'ın hamlesinin ardından şirketin hisse fiyatı düşerken, satın alma süreci mahkemeye taşındı.

Ne de olsa Musk, platformu geçtiğimiz haftalarda satın aldı. Ancak artık şirket içinde sorunlar su yüzüne çıkmaya başladı.

Elon Musk, bir zamanlar Tesla'yı Apple'a satmayı düşündüğünü, Tim Cook'un bir toplantı yapmak istemediğini söyledi.

Salı günü, Tesla CEO'su Elon Musk, elektrikli otomobil şirketini Apple'a satmayı düşündüğünü tweetledi. Son yıllarda, ancak Apple CEO'su Tim Cook bir toplantı yapmakla bile ilgilenmedi.

Musk, özellikle 22 Aralık'ta bir tweet'te şunları yazdı:

“Model 3 programının en karanlık günlerinde, Apple'ın Tesla'yı (mevcut değerimizin 1/10'u karşılığında) satın alma olasılığını tartışmak için Tim Cook'a ulaştım. Toplantıya katılmayı reddetti.”

Reuters'in Pazartesi günkü bir raporuna göre Salı günü Musk, Apple'ın araçlarda kullanılmak üzere geliştirdiği bildirilen lityum demir fosfat piller hakkında da açıklamalarda bulundu.

Musk, "Doğruysa garip," diye yazdı. "Tesla, Şangay fabrikamızda üretilen orta menzilli otomobiller için halihazırda demir fosfat kullanıyor.- Maksimum voltaj ~100X çok düşük olduğundan, bir tek hücre elektrokimyasal olarak imkansızdır. Belki de yapısal pil paketimiz gibi birbirine bağlı hücreleri kastediyorlardı?

Mercurial CEO'su, bir zamanlar kurulmasına ve en büyük dokuz otomobil üreticisinin toplamından daha fazla bir piyasa değerine ulaşmasına yardım ettiği şirketin kontrolünden vazgeçmeyi düşündüğü nadir bir itiraftı. Tesla, herhangi bir finansal dosyalamada bir satıştan bahsetmedi.

2018'de Musk, otomobil işinin "cehennem" olduğunu ve şirketin Model 3 elektrikli sedanlarının seri üretimine başlamaya çalışırken yaşadığı sorunları çözmeye çalışmak için fabrikada uyuduğunu açıkça söyledi.

Ayrıca daha önce bir tweet'te Tesla'nın Model 3'ün yükselişi sırasında iflastan "yaklaşık bir ay" kurtulduğunu söyledi - bu, şirketin üç aylık dosyalamalarında asla açıklamadığı bir ayrıntı.

Tesla ve Apple, Silikon Vadisi'nde ve ötesinde her zaman yetenek için rekabet etti. 2015 yılında Musk, Apple'a Tesla mezarlığı adını verdi. "Tesla'da başaramazsan, gidip Apple için çalışırsın," diye alay etti o zaman.

Temmuz 2018'de Apple, eski bir Apple çalışanı olan Tesla mühendislik şefi Doug Field'ı diğer birçok çalışanın ardından şirkete geri getirdi.

O sırada Tesla, CNBC'ye yaptığı açıklamada, Apple'ın kilit çalışanları kendi saflarından kaçırma yeteneği hakkında şunları söyledi: "Tesla zor yoldur. Apple'dan 100 kat daha az paramız var, bu yüzden elbette daha fazlasını ödeyebilirler. Geçen sene yaptığımızdan 100 kat daha fazla otomobil üreten yerleşik otomobil şirketlerine karşı son derece zorlu savaşlar içindeyiz, bu yüzden elbette bu çok zor bir iş.”

Apple, bir araba yapma planlarını hiçbir zaman kabul etmedi, ancak Cook, sürücüsüz arabalarda veya başka amaçlar için kullanılabilecek "otonom sistemler" üzerinde çalıştığını kabul etti.

Apple ve Tesla, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.