Akbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT’den emekli maaşı alanlara masrafsız 24 ay vadeli 80 bin TL’lik Emekli Kredisi veriliyor. Emekli maaş hesabının ayrıcalığı olan bu kredi kampanyasına siz de başvuru yapabilirsiniz. Emekli maaş hesabınız eğer bu 4 bankadan birindeyse 24 ay vadeli 80 bin TL değerinde krediye sahip olabilirsiniz. Başvuru şartlarını taşıyan her emekli vatandaşın bu 4 bankadan birinden emekli maaşını alıyor olması şartı bulunuyor.

Siz de 80 bin TL’lik krediye sahip olup rahat bir nefes almak istiyorsanız başvuru yapacağınız bankadan emekli maaşınızı alıyor olmanız gerekiyor. İhtiyaç kredisine acil ihtiyacı olan vatandaşlara uygun faiz imkanlarıyla ihtiyaç kredisi ödemesi yapılacaktır.

EMEKLİ KREDİSİ İÇİN DENİZBANK ŞARTLARI

Denizbank emekli kredisine başvuruda bulunacak olan vatandaşlar 80 bin TL kredi almak için şubeye dahi gitmeden başvuru yapabilecekler. Emekli maaşınızı Denizbank’tan alıyorsanız, Denizbank’ın mobil uygulamasına giriş yaparak buradan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediniz onaylandığında aynı gün içinde hesabınıza yatacaktır.

AKBANK’IN EMEKLİ KREDİSİ ADIMLARI

Emekli maaşını Akbank’tan alan vatandaşlar, ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için Akbank’ın mobil uygulamasından başvuru yapıp, ne kadarlık kredinin onaylandığını anında görebilecekler. Akbank Direkt uygulamasından yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurunuz onaylanırsa şubeye gitmeden direkt hesabınıza onaylanan tutar yatırılacaktır. Ayrıca mobil uygulamayı kullanmıyorsanız Akbank şubelerine giderek sadece kimliğinizle de başvuru yapabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI VE PTT’DEN KREDİ NASIL ALINIR?

Emekli maaşınızı PTT ve Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız 80 bin TL değerinde krediye gelir belgesi beyan etmeden düşük faiz imkanıyla sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine başvurmak için şubeleri, internet bankacılığı ya da müşteri hizmetleri kanallarını kullanabilirsiniz. Emekli maaşınızı PTT kanalından alıyorsanız, hem şubelerden hem de SMS ile ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümünden; PTT yazdıktan sonra boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı, 3050’ye mesaj gönderip ihtiyaç kredisi başvurunuzu kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.