İzmir ili Menderes ilçesinde yaşayan Nazmi Özleyen emeklilik hayali kurarken başına gelmeyen kalmadı. 11 sene önce kaynak işçiliği yaptığı şirketin düzmece olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çalıştığı şirketin naylon olduğunu bildirdi. Bundan dolayı Nazmi Özleyen'in çalıştığı bütün prim günleri iptal edildi, işleme alınmadı. Aynı zamanda KOAH hastası olan Özleyen, ilaçlarını almakta zorluk çekmeye başladı. Mağduriyet yaşadığını ve yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için devlet yetkililerinden yardım istedi. 

KOAH hastası olan ve yaşamış olduğu zor günler sebebiyle ilaçlarını temin etmekte zorlandığını bildiren Özleyen laflarını şöyle sürdürdü:

"Yaklaşık 1 buçuk yıl ben o firmada çalıştım. Bu yüzden de emekli maaşım iptal edildi. Durumum yok, geçinemiyorum. Bana bundan dolayı komşularım bakıyor. Bu hale düştüm."
Sigortasının olmadığını ve emekli maaşı da kesilince ilaçlarını alamadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Bunun bununla beraber evimde de oksijen aleti var, onu kullanıyorum. O ilaçlar tamamlanınca ben ne yapacağım? Onu düşünüyorum. Yetkililerden rica ediyorum. Benim hakkım olan maaşım bana iade edilsin."