Tapu Kadastro Tapu Sorgulama , Yer-Parsel Sorgulama ve Randevu İşlemleri

Tapu kadastro randevu , tapu sorgulama , tapu parsel sorgulama ve randevu alma hizmetlerini sizler için hazırladık.

EMLAK 03.05.2020, 15:25
Tapu Kadastro Tapu Sorgulama , Yer-Parsel Sorgulama ve Randevu İşlemleri

E Devlet üzerinden tapu kadastro işlemlerinizin sorgulamasını yapabilmek için özellikle Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’ne kendi bilgilerinizle birlikte kayıtlı olmanız gerekmektedir. E- Devlet’in vermiş olduğu bu servisi alabilmek için T.C. Kimlik Numarası kayıtlı olan bireyler kapsamında sunulması gerekir. Eğer kaydınız varsa bu servisi kullanabilmek için E-Devlet sistemine T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile birlikte girdikten sonra e-Hizmetler bölümüne geçiş yaparak Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü seçeneklerinden Tapu Bilgileri Sorgulama linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Kayıtlı olan tüm bilgileriniz ekrana gelecek ve harita servisini de kullanabileceksiniz. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa, en yakın PTT şubesine giderek kimliğinizle birlikte şifreyi alabilirsiniz.

E devlet üzerinden yapılan sorgulamalar genellikle daha hızlı bir şekilde işleme alınır. Kimlik bilgileriniz ve tapu bilgileriniz bu sorgulama için yeterli olacaktır.

Parsel Sorgulama İşlemi

Parsel sorgulama işleminin yapılması için belediyelerin harita kadastro ve imar uygulama birimlerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve e-devlet resmi internet sayfaları üzerinden kişilerin kendilerine ait ve başkasına ait parsel sorgulamalarını yapmanız da mümkün. Parsel ve tapu sorgulama işlemleri online olarak daha hızlı bir şekilde yapmak mümkün.

Sorgulama işlemleri sırasında sizden kimlik bilgileriniz istenir. Hem kendinize ait hem de başkasına ait olan sorgulamaları kolay ve hızlı bir şekilde çözümlemek de mümkün. Sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapmak oldukça kolay bir işlemdir.

Parsel sorgulama işlemi internet üzerinden yapılacağı zaman daha hızlı bir şekilde sonuçlanır. Tapu sorgulama işlemlerini tapu müdürlüğüne gitmeden yapmak daha sağlıklı olacaktır. Parsel sorgulama işlemlerinizi yaparken

E Devlet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapmanız da mümkün. Sorgulama seçeneklerinden adres girerek direk arsa veya arazinin yer aldığı konuma giderek de sorgulama yapmak oldukça kolaydır.

Sorgulama ekranında bulunan bölümler tercihi ile farklı görüntüleme sistemleri de yaparak haritanın görünümünü değiştirmeniz de mümkün. Aynı zamanda harita üzerinden bulunan kısayol menüsü ile birçok özelliği kullanarak da parsel sorgulama işlemleriniz oldukça kolaylaşır. Komşu parselleri göstermeden, mesafe ölçmeye kadar geniş bir özellik menü kullanarak, size sunulan ara yüzde görmeniz mümkün.

Randevu Alma Hizmeti

Tapu sorgulama işlemi için devlet bu anlamda sizlere iki seçenek sunar. Her iki seçenekle işlemleriniz de kolayca sorgulanır. Sadece size ait değil bir başkasına ait bilgiler de sorgulanabilir. Ancak bunun işin gerekli tüm bilgilere ulaşmak gerekir. E devlet üzerinden ve resmi tapu sorgulama sitesinden yapılan işlemler de sizden bazı bilgiler istenir. Ancak online olarak yapılamayan işlemler de tapu için randevu almak gerekir.

E devlet üzerinden sorgulama yapıldığı zaman gerekli tapu ve parsel bilgilerimize ulaşmak mümkün. Ancak işlemlerinizi tapu müdürlüğüne giderek de halletmek mümkün.

Tapu yer sorgulama işlemleri için online olarak yapılan işlemler daha fazla tercih edilmektedir. Sadece imza gibi işlemleri yapılacaksa tapu müdürlüğüne gitmek daha sağlıklı olacaktır. Randevu alınarak yapıldığı zaman müdürlüğe gittiğiniz zaman aynı zaman da sıra numarası da almak gerekir. Kimliğinizle birlikte gittiğiniz zaman işlemleriniz yapılır. Ancak bir başkasına ait olan sorgulamalar buradan yapılamaz. Kişilere ait olan sorgulamalar da kimlik belgesi istenir. Aksi bir durumda herhangi bir işlem de yapılamaz.

Yorumlar (0)