Borcu 2 bin 500 TL altında olan vatandaşların borçları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sabah verdiği talimatla siliniyor. Senet borçlarının dahil olduğu bu süreçte borçlar hükümet yetkilileri tarafından silinecek. Borcunuzu ödeme yükünden kurtulmak için izleyeceğiniz talimatlar şöyle…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği talimatla, müjdeli haber vatandaşlarla paylaşıldı. Habere göre; vatandaşlar bankalara akın ederek borçlarını sildirdi. Bakanlık yetkilileri tarafından konuya ilişkin açıklama yapılırken sürecin hızlı bir şekilde ilerlediğini ve en geç kasım ayının son günlerinde gündeme girmesinin muhtemel olduğunu dile getirdiler.

Çalışma ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin Erdoğan’dan sonra yapmış olduğu açıklamada bazı kriterler dikkat çekti. Borç kapatma sürecindeki detaylar vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen bir konu oldu. Haberin detayına göre; borcu olan vatandaşların borçlarının bazı şartlar çerçevesinde affedileceği açıklandı. Özellikle küçük esnafın, fatura ve benzeri gibi borçlarının silineceği iddia ediliyor.