AKP ve MHP af yasası ile ilgili açıklama yaptı. Yasayla birlikte 100 bin mahkûmun tahliye edileceği açıklandı. İşte detaylar...

Genel seçimlere az bir süre kala Af Yasasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Edinilen son bilgilere göre; hükümet 150 bin kişinin salıverileceğini genel affın kademeli olarak başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre; yeni bir af kanunu yasama ve yürütmenin yetkileri içinde gündeme alınmaya başlandı. Genel Af Yasası ile birlikte mahkûmlara geniş imkânlar sağlanacak, fırsatlardan yararlanma hakkı tanınacak.

Resmi Gazete, Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanını yayınlandı Resmi Gazete, Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanını yayınlandı

150 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLECEK

AKP ve MHP’li yetkililerden yapılan açıklamaya göre; af yasası ile yaklaşık 150 bin kişi tahliye edilecek. Haklarındaki davaların devam etmesi ancak şartlı tahliye edilecekleri iddia edilenler arasında yer alıyor.

Af yasasından yararlanacak kişilerin ise terör suçundan yargılanmıyor olması gerekiyor. Terör suçundan yargılananlar af yasasından yararlanamayacaklar. Ailelerin ve mahkûmların heyecanlı bekleyişi devam ederken meclisten daha net açıklamalar yapılması bekleniyor. Seçim sürecine girilen bu aylarda meclis gündemine gelmesi düşünülüyor.