25 Milyonluk Rüşvet Skandalı

CHP li eski Milletvekili Sinan Aygün Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Hakkında yaptığı açıklama ile gündeme oturdu

GÜNDEM 23.12.2019, 15:41 23.12.2019, 16:32
537

CHP HDP İyi Parti adayı Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında şok iddia geldi.

İddianın sahibi Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün, Aygün katıldığı bir televizyon programında yaptıpı açıklamalar ile gündeme oturdu.

Aygün kendisinin sahibi olduğu İnşaat firmasının ruhsat başvurusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşın kendisinden 25 milyon tl Rüşvet istediğini beyan etti.

Aygün iddiasını yineledi ve ben bu olanları kayıt ettim görüşmelerin görüntüleri ses kayıtları bulunuyor bunları sayın Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu'na gönderdim bana sakin, olmamı gereğini yapacağını altını çizdi bizde bir cevap beklerken bekliye durduk hala bir ses yok diye ifade etti.

CHP li Eski Milletvekili Sinan Aygün'ün Bir diğer iddiası ise ayrı kaos haberi niteleğinde Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur yavaşa kendisinden böyle rüşvet istenmesinin aslında Fetö ile alakalı olduğunun altını çizdi.

Aygün daha önce kendisinin sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a CHP'den aday olması konusunda teklif götürdüğünü ama kabul etmediğini hatta yaptığı açıklama dahada vahim.

Aygün yaptığı açıklamada Mansur Yavaş CHP'den aday olmayı kendisine hakaret olarak saydığını söyleyerek teklifi ret ettiğini belirtti. Peki neden daha sonra kabul etti, kim nasıl ikna etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ortak proje olduğu için teklifi yapan kişinin Firari Fetocu Ayhan Atalay olduğunu belirtti.

"Ayhan Atalay Kimdir"?

Ayhan Atalay Fettullah Gülen'in yani Fetö Te-rör örgütünün Ankara Ticaret Odası "İTO nun imamı olarak bilinen ve Amerika Birleşik Devletine kaçan bir firaridir.

Yorumlar (0)
11°
açık