65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Kısıtlaması Kalkacağı Tarih

65 Yaş Üstü Yasağının Kalkacağı Tarih Belli Oldu

GÜNDEM 02.06.2020, 13:51 Gökhan Alkanat
99
65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Kısıtlaması Kalkacağı Tarih

Yeni tip Koronavirüs’le (Covid-19) mücadele kapsamında risk grubunda oluşturdukları için sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma yasağı kalkacağı ilk tarih açıklandı.

Yeni tip Koronavirüs’le (Covid-19) mücadele kapsamında risk grubunda oluşturdukları için sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma yasağı, büyük oranda 15 Haziran’da veya vaka sayıları düşmez ise de haziran ayının 30'unda kalkacağı söylendi. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre; 65 yaş üzerine vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının tamamen kaldırılması kararı vaka sayılarındaki artış ya da azalmaya göre verilecek. Seyahat kısıtlamalarının kalkmasının ardından vaka artışı olup olmayacağı gözlendikten sonra 65 yaş ve üzeri için uygulanan kısıtlamaların tamamen kalkması gündeme gelecek. Riskli çalışma gruplarından diş hekimleri için de kısıtlamanın ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara’dan normalleşme uyarısı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi olan Ateş Kara, “Hepimizin artık yorulduğu ve sıkıldığı günlerdeyiz, ancak aramızdaki fiziki mesafeye, maskeye, hijyen kurallarına lütfen sıkı sıkıya uyalım” diye uyardı.

Yorumlar (0)
19°
açık