Başkan Trumpa En Yakın Danışman Virüslü Çıktı

ABD Başkanı Donald Trump, kişisel yardımcılarından birine Corona Virüs bulaşmasından sonra Perşembe günü Beyaz Saray'da günlük kontrolleri ...

GÜNDEM 08.05.2020, 06:44
Başkan Trumpa En Yakın Danışman Virüslü Çıktı

  ABD Başkanı Donald Trump, kişisel yardımcılarından birine Corona Virüs bulaşmasından sonra Perşembe günü Beyaz Saray'da günlük kontrolleri sıklaştırdı. Kırsal ve kentsel alanlar için farklı açılış, ekonomik ve yaşamsal senaryolarının revize edilmesi çağrısında bulundu.“Bu kişiyle çok az temasım oldu. Duymuş olabileceğiniz gibi bir kontrolüm olmuştu, aslında, dün ve bir önceki gün kontrol edildim ve olumsuzdu, "dedi Trump, Teksas Valisi Greg Abbott ile yaptığı görüşme sırasında gazetecilere. Bununla birlikte, Beyaz Saray'ın iç personeline yapılan koronavirüs muayenelerinin şimdiye kadar yaptıkları gibi haftalık değil, günlük olarak yapılmasını emrettiğini belirtti.

  Şu anda hepimiz savaşçıyız. Sen savaşçısın. Biz savaşçıyız. Belki biriyle birlikteydiniz, her şey yolunda gidiyordu ve sonra diğer kişiye bir şeyler oluyor ve aniden covid 19 pozitif oluyor "dedi.Bu sabah bir açıklamada Beyaz Saray, hem başkanın hem de başkan yardımcısı Mike Pence'in bir Beyazsaray çalışanına, Covid 19 bulaşmasını öğrendikten sonra, bir muayeneden daha geçtiğini garanti etti.Kişisel asistanlar Beyaz Saray'da ikamet eder ve  elit askeri birliklerin bir parçasıdır, sıklıkla hem Başkan hem de First Lady ile yakın çalışırlar, bu nedenle Trump'ın virüse maruz kalmasıyla ilgili endişeler artmıştır.Bu resmi konuttaki ilk durum değil, çünkü Mart ayında Başkan Yardımcısı Pence'in danışmanlarından biri covid-19 testinde pozitif çıkmıştı.

Rakamlar değişmiyor ve Kötüleşiyor

  John Hopkins Üniversitesi tarafından yapılan bağımsız bir sayıya göre ABD Çarşamba günü 1.245.622 kişiye bulaşmış Covid-19 ve diğer tarafta 75.054 kişilik ölüm vakasına ulaşmıştır. Salgının merkez üssü olan New York'taki sayı düşse de, virüs ABD'nin geri kalanında yayılmaya devam ediyor. Ekonomik etkinin ciddiyeti konusunda endişe duyan Trump, mümkün olan en kısa sürede normalleşme yolunda çalışmaya devam etme konusunda ısrar etti ve halk sağlığı krizi karşısında daha ihtiyatlı davranmayı öneren tıp uzmanlarıyla, birden fazla kez çatıştı."Yıllarca sınırlı kalamayız," diye vurguladı, hareketlilik kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasına başlamış olan eyaletlerden biri olan Teksas valisi.Bu Perşembe günü işsizlik yardımlarına ilişkin başvuru verileri yayınlandı ve son haftalarda 33 milyondan fazla insan Amerika Birleşik Devletleri'nde işsizler sınıfına eklendi..Öte yandan ABD medyası, Beyaz Saray'ın Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından hazırlanan taslağı öğrendikten sonra faaliyeti sürdürmek için federal yönergeleri gözden geçirmeye başladığını açıkladı.

  Beyaz Saray Görev Gücü'nün virüse karşı yaptığı itirazlardan biri, en fazla sayıda enfeksiyona sahip kentsel alanlar ile en düşük enfeksiyona sahip kırsal bölgeler arasındaki farkları içermemesidir.“Örneğin, pek etkilenmeyen Teksas eyaletleri var. En önemlisi ekonomiyi tekrar rayına oturtmak ”dedi. Washington Üniversitesi Sağlık Metrikleri ve Değerlendirmeleri Enstitüsü, hesaplamalarını güncelledi ve Ağustos ayı başında pandeminin ABD’de 134.000'den fazla ölüme sebep olacağını tahmin etmekteler. Pazar günü cumhurbaşkanı toplamın 100.000'e yakın olacağını kabul etti. Muhafaza tedbirlerini aşamalı olarak kaldırma konusundaki kararı savundu, ancak bazı ölümlere yol açacağını itiraf etti.

Trump ve Pompeo son açıklamalarında pandeminin, Çin laboratuvarında başladığına dair çok sayıda kanıt olduğunu söylemişlerdi,bu haberin detayı için linki takip edebilirsiniz;

https://www.parapolitik.com/gundem/trump-ve-pompeo-dan-cine-ambargo-sinyali-h311.html

Yorumlar (0)