Cumhurbaşkanından Süleyman Soylu İstifası Açıklaması

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Ak Parti hükümetinde tüm gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a çevrildi. İlk Açıklama Geldi.

GÜNDEM 12.04.2020, 22:57 12.04.2020, 23:24 Gökhan A.
Cumhurbaşkanından Süleyman Soylu İstifası Açıklaması

Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı alınmasında eleştirilere maruz kalan Bakan Süleyman Soylu, bu konuda hata yaptığını söyleyerek onurumla sürdürdüğüm bu görevden bugün itibari ile istifa ediyorum açıklaması yaptı. Ülke çapında yaptığı icraatlar ile söz ettiren bakan, elazığ depreminde günlerce kentte kalmış, depremzedelerle iç içe bulunup sorunlarını çözmüştü. Koronavirüs salgınında emniyet görevlilerini seferbar etmiş vatandaşın hizmetine sunmuştu. p-k-k ve d-h-k-p-c gibi örgütlere büyük darbeler indirilen operasyonların başında çok başarılı görevlere imza atmıştı.

İstifa açıklamasından sonra facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya platformlarında halkın Süleyman Soyluya attığı destek mesajlarından dolayı Türkiyede görülmemiş bir destek kendisine gösterilmiş oldu. Vatandaşlar tüm dünyada yaşanan bu zor durum ve Ülkemizin çevresini ve içini saran hainler e karşı bu istifanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmemesi gerektiğini çok net bir şekilde ifade ettiler.

Cumhurbaşkanının İstifa kararının kabul görüp görmeyeceği merak konusu oldu. Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden istifa ettiğini duyurmasının ardından gözler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çevrildi.  Ensonahber.com'un ulaştığı kaynaklara göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istifa mektubunu görünce "Şimdi istifa edecek zaman değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan bu sözlerin ardından istifa mektubunu yırttı. Tüm detaylar birazdan..

Yorumlar (0)