Duyanları Şoke Eden Kaçak Hat Yolu

Siiirt'in Kurtalan İlçesinde görenleri Duyanları Şoke Eden Kaçak Elektrik Hattı

GÜNDEM 15.01.2020, 11:08 16.01.2020, 23:30
Duyanları Şoke Eden Kaçak Hat Yolu

Siirt'in Kurtalan ilçesinde sürekli elektrik kesintisinin sebebi yapılan araştırmalar sonunda izinsiz olarak çekilen hat sonucu olduğu anlaşıldı.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi,görevlileri mahallede sık sık meydana gelen elektrik kesintisinin sebebi arıza tespiti için gittileri kurtalan ilçesine kaçak hat çekildiğini fark ettiler iki üç bina evlerine kaçak hat çektirmesi sonucu bütün mahallede kesintiler yaşanması vatandaşların canını sıkmıştı her defasında yetkilere haber verilmesi gelen yetkililerin herhangi bir şey yapaması geniş çaplı bir bakım organizasyonuna sevk etti yapılan tespitler sonucu iki üç binanın evlerine kaçak hat çekmesi sonucu olduğu anlaşıldı.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ),dağıtım bölgesinde kaçak elektrik ile mücadele kapsamında uydu,drone,termal kameraların yanı sıra yer altı kablolarına olası bir müdahale halinde ise güç kablosu test cihazlarıyla çalışmalarını sürdürdü.

Sorumluluk Bölgesindeki Siirt'in Kurtalan ilçesindeki Garzan mahallesin'de yaşanan ve çok sık aralıklar ile görülen elektrik kesilmeleri sonucu ekiplerin müdehalesi sonucu çözülmüş oldu.

Yer Altı Kaçak Hattı

Yapılan bir çok araştırma sonucunda yer altından iki üç binanın kaçak hat çekmesi sonu olduğu anlaşıldı.

Yapılan işlemler sonrası düzelen elektrik dağıtımı vatandaşların yüzünü güldürdü.

Yorumlar (0)