Ekrem İmamoğlu neden yakalamıyorsunuz diye şikayet etmişti tehdit eden kişi bulundu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 27 Mart'ta İmamoğlu'nun şikayeti üzerine mail adresine gönderilen ve tehdit içerdiği belirtilen maille ilgili çalışma başlattı.

GÜNDEM 10.04.2020, 17:00 10.04.2020, 19:17 Gökhan A.
Ekrem İmamoğlu neden yakalamıyorsunuz diye şikayet etmişti tehdit eden kişi bulundu

Ekrem İmamoğlu'nu tehdit eden kişi bulundu. E-mail yoluyla İBB belediye başkanını tehdit eden kişi CHP Etimesgut İlçe Teşkilatı üyesi olduğu ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 27 Mart'ta İmamoğlu'nun mail adresine gönderilen ve tehdit içerdiği belirtilen maille ilgili çalışma başlattı. Polis ekipleri, şüphelinin Ankara'da ikamet eden T.G. olduğunu belirledi. Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün düzenledikleri operasyonda şüpheliyi gözaltına aldı. Zanlının dijital malzemelerine ise incelenmek üzere el konuldu. T.G. işlemlerin ardından İstanbul'a getirilecek.

CHP üyesi olduğu ortaya çıktı

İmamoğlu'nu e-mail yoluyla tehdit eden T.G'nin CHP Etimesgut İlçe Teşkilatı üyesi olduğu ortaya çıktı. Görgünoğlu'nun seçim zamanların da aktif bir şekilde HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı ve CHP'li eski Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'yi sosyal medya hesabından desteklediği paylaşımlar ortaya çıktı. Teşkilatta aktif bir rol alan T.G nin soruşturması sürüyor.

Kimliği belli oldu

Ekram İmamoğlunu tehdit eden kişi CHP parti üyesi ve 2018'de CHP'den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapıyor. Zanlı aynı zamanda hukuk fakültesi mezunu ve avukat.

Yorumlar (0)