Eti Bor'dan Bor Katkılı Dezenfektan Borel

Bor katkılı dezenfektan mı? O bir virüs savunucusu. Bor katkılı dezenfektanları ne zaman alırız? Kim üretiyor? Başımıza bela olan Koronavirüs pandemisine karşı Eti Bor'dan Bor katkılı el dezenfektanı. Müthiş. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 11.04.2020, 13:20
Eti Bor'dan Bor Katkılı Dezenfektan Borel

Önümüzdeki hafta raflarda olacağı bildirilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla seri üretime geçilen Borel milli bir hamle olarak haftaya piyasaya sürülecek. 

Covid 19 salgını kapsamında 1 buçuk 2 aydır uzmanlarımız televizyonlarda , gazetelerde , sosyal medya ve online mecralarda sürekli dile getirdikleri el temizliğinin önemi koronavirüsten korunmada başlıcak önlem olarak görünüyor. Bu yüzden seri üretime başlanılan Borel ile birlikte bu sorun Türk halkını büyük ölçüde rahatlatacağa benziyor. Konu ile ilgili Bakan Dönmez '' Öncelikle kolonya ve dezenfektan üretimindeki etil alkol ihtiyacının karşılanması amacıyla, benzine etanol karıştırma zorunluluğunu kaldırdık. Böylece hem piyasanın artan talebine hızla cevap verdik hem de fiyatların aşırı yükselmesini engelledik”  diye konuştu.

Peki bor karışımı el dezenfektanı Borel'in içindeki mucizevi karışımlar neler?

Bakan Dönmez konu hakkında bilgilendirme yaptı. Yerli ve milli değerimiz olacak olan Borel'in mucizevi etkisi ;

- Etil alkol

- Bor

- Gliserol

- Lavanta

- Aloe Vera

- Çay Ağacı

- Yağ

- Su

Gördündüğü üzere içinde hayli  etkili biktilerin kullanıldığı karışım olan Borel el dezenfektanı milletin ihtiyacını epey karşılayacağa benziyor. 

Antibakteriyel ve Antifungal Borel

Araştırma ve geliştirmesini BOREN'in yürüttüğü antibakteriyel el dezenfektanı Borel'in özellikleri ve etkisi de açıklandı. İçerdiği bitkisel özellikleri ve faydası sayesinde cildin nem dengesini koruyarak tahriş olmayı ciddi derecede önlüyor. Onarıcı etkisiyle birlikte de mantar ve bakterilerle de savaşarak yok olmasına yardımcı oluyor.

Yorumlar (0)