İstanbul'da kış yeni başlıyor

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli geliyor! İstanbul'da kış yeni başlıyor

GÜNDEM 16.01.2020, 14:34 17.01.2020, 13:05 Gökhan A.
İstanbul'da kış yeni başlıyor

Meteoroloji'den hava durumuna ilişkin bölge bölge duyurular gelmeye devam ediyor. Meteoroloji pek çok il için kar yağışı ve fırtına uyarısında bulunurken Meteoroloji Uzmanı Gökhan Abur, Kandilli verilerine dayanarak İstanbul'da sert kışın yeni başlayacağını söyledi. İzmir ve Ankara'da bulutlu bir hava bekleniyor. Son olarak Batı Akdeniz'in doğusu ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika sağanak, kar yağışı ve hava durumu uyarısı geldi. Önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu raporunu resmi sitesi üzerinden yayınlayan MGM, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere il il sıcaklık değerlerini paylaştı.  

Tüm yurt soğuk havanın etkisi altına girdiği bu dönemlerde Meteoroloji'den peş peşe son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor.  21 Ocak Salı günü havalar İstanbul ve çevresinde 0 derece ve altında görülecek. hafta sonuna kadar soğuk hava devam edecek, daha sonra 1 haftalık bir sıcak hava dalgasından sonra ise yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Şubat ayı ile birlikte bu sene geçen sene gözükmeyen kar yağışları marmara bölgesinde etkisini gösterecek.

İstanbul'da beklenen kar ile ilgili de görüşlerini belirten Gökhan Abur, ''İstanbul'un kışı Şubat ve Mart'tır. Kandilli Rasathanesi'nde görev yaptım oradaki kayıtlar da bunu doğruluyor dolasıyla İstanbul'un kışı yeni başlıyor' dedi. 

Yorumlar (0)