İstanbul Kar Yağışı İle Uyandı

İstanbul Kar Yağışı İle Uyandı Meteoroloji Daha Önce'den Uyarmıştı. Bölgenin Bir Çok Kesimine Kar Yağdı

GÜNDEM 02.01.2020, 12:29 02.01.2020, 15:18 Vedat
977
İstanbul Kar Yağışı İle Uyandı

İstanbul karlı bir güne başladı Meteoroloji uyarı yapmıştı her an kar yağışı olabilir diye ve yüksek kesimlerde kar görülmeye başlandı.

Sıcak Haber : Meteoroloji bir çok il için uyarılarda bulundu.

İstanbul'da Dün akşam vakitlerinde Anadolu yakası'nın Yüksek Kesimlerinde kısa aralıklar ile kar ve dolu yağışı gözüktü.

Bugün ise aynı şekilde yüksek kesimlerde kar yağışı başladıkıza zamanda etkili oldu.

Başkent Ankara'da bulutlu bir hava beklentisi var Ege'de İzmir ise rüzgar etkili olacak.Peki Tatil olan iller hangileri ilk tatil haberi Kastamonu'dan Geldi.

İşte İl İl Hava durumu tablosu .

Yeni yıla giriş ile birlikte havalar iyice soğumaya başladı ve bir çok il de yağışlar olmaya başlamıştı. Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan 2 ocak hava durumu raporu şu şekilde yayınlandı.

Yapılan son hava durumu tahminlerine göre yurdun batı kesimlerinde şiddetli rüzgar ve fırtına etkili olması bekleniyor İstanbul ve çevresinde yağmur ve rüzgar ile şiddetli bir şekilde devam etmesi beklenirken yüksek kesimlere'de Kar beklentisi var .

Kar Yağışı ile birlikte İstanbul'da Aydos ormanlarında beyaz örtü belirdi vatandaşlar kar görünce sevindiler .İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ait araçlar yollarda buzlanma olmasın diye tuzlama çalışmalarında bulundu.

"Meteoroloji Bir Çok İl İçin Uyardı ve Dikkat Çekti"

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama ve son değerlendirmeler ise şu şekilde.

Ülkemizin genel olarak parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve iç kesimlerinde, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul ,Balıkesir,Kocaeli,AntalyaiMuğla,Amasya,Tokat,Iğdır,Ağrı,çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar olarak bekleniyor.

Fırtınaya Dikkat

Marmara ve Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer çok kuvvetli fırtına beklentisi var dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunun Meteoroloji yaklaşık ssaatte (45-75 km/saat) Şeklinde Eseceği tahmin edildiğinden an ve an meydana gelmesi beklenen muhtemel ağaç devrilmesi ve çatı uçması ve direk kenarlarına dikkat edilmesi ulaşımda aksamalarda söz konusu.

Bazı Bölgelere Don Uyarısı Yapıldı

Doğu illerimizde gece ve sabahın erken saatlerinde buzlanma ve don vakaları görülebilir yer yer sis hakim olacağı görüşünde bulunan uzmanlar vatandaşların ve yetkililerin çok dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi.

İstanbul Akşam Beyaz'a Bürünecek

Özellikle Anadolu yakasının kısa aralıklar ile kar ve dolu yağışı olacağını ön gören uzmanlar avrupa yakası içinde soğuk ve fırtana ardına ise sulu kar şeklinde geçeceğini aynı şekilde dolu ve kar yağışına dönebileceğini tahmilerini ileri sürdüler.

Kar İstanbul'a Yaklaştı

Bolu Dağının D-100 ve TEM yolu geçişlerinde gün içinde etkili olan kar yağışı gece saatlaerinde şiddetini artırarak devam ederken ulaşımı olumsuz etkiledi. Kara yolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına hızla devam etti.

Yorumlar (0)
11°
az bulutlu