Kar Yağışı Ülkenin Dört Bir Yanını Manzaraya Dönüştürdü

Kar Yağışları Ülkenin Dört Bir Yanını Manzaraya Dönüştürürken Tabi Olarak Sıkıntıları'da Yanında Cabası Olarak Kalıyor

GÜNDEM 13.01.2020, 16:35
Kar Yağışı Ülkenin Dört Bir Yanını Manzaraya Dönüştürdü

Memleketin bir çok bölgesine kar düşerken ve çok güzel manzaralar oluşturdu bir yandanda aşılması gereken yollar ve soğuğu'da yanına dert oluyor.

Bölgede etkili olan kar yağışları sebebi ile Erzurum,Ağrı,Iğdır ve Erzincan'da 182 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı,Tuncelide ise soğuk hava dolayısı ile ağaçlarda oluşan kırağı kartpostallık görüntüler sergiledi ve görenleri kendine hayran bıraktı görüntüleri görenler telefonlarından resimler çekip sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaptılar.

Erzurum,Ağrı,Iğdır,erzincan'da etkili olan kar yağışı bir çok köy ve mahalleyi ulaşıma kapadı.

Erzurum'da dün akşam saatlerinde başlayıp çok sık aralıklarla gece boyu süren kar yağışları nedeni ile bir çok köy yolu ulaşıma kapandı

Büyükşehir Belediyesinin karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için büyük çabalar gösterdi.

Ağrı'da İse kar yağışının etkili olması sonucu yaklaşık 80 üzeri köye ulaşım sağlanamaz hale geldi İl ve İlçe ekipleri toplu halde kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor.

Iğdır'da da gece başlayıp sabah saatlerine kadar etkisini sürdüren kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle kente bağlı 24 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresine bağlı 5 ekibin farklı noktalarda ulaşıma kapanan yolları açma çalışması sürüyor. Kar yağışı yüzünden Iğdır-Ağrı kara yolundaki Pamuk Dağı geçidinde ise sürücüler zorluk çekti. Vatandaşlar  "Kar yağması iyi oldu, kentin üzerini kirli ve sisli hava sarmıştı. Kar yağışıyla havanın kalitesi artacak ve hastalıklardan kurtulmuş olacağız. Kar sağlıktır, temizliktir, az yağdı ama bu da iyi." dedi. Kar yağışının tadını çıkarmak isteyenler kardan adam yaptı, öğrenciler kartopu oynayarak eğlendi.

Kars 

Kars'ta gece kuvvetli yağan kar hayatı olumsuz etkiledi vatandaşlara ve hem eğlenceli hemde zorlu anlar yaşamasına sebep oldu.

Erzincan

Erzincan'da ise durumlar farksız kar yağışı erzincanda'da yolları kapadı ve ulaşımı engelledi.

Yorumlar (0)