Mehmet Ağar Davutoğlu ve babacanı Uyardı

Mehmet Ağar Eski Ak Partili Babacan ve Davutoğlu'nu Uyardı.

GÜNDEM 24.12.2019, 09:42 24.12.2019, 11:43
4504

Mehmet Ağar Eski Ak Partili Babacan ve Davutoğlu'nu Uyardı.
Eski Bakan Mehmet Ağar İsim vermeden Davutoğlu ve Babacanı uyardı İktidar hırsı yüzünden benlik şuuru ile İktidarı bölmenin, kimseye bir faydası olmayacağını aksine bizleri yani Türkiye Cumhuriyetini çok zor bir döneme götüreceğini altını çizdi. Eski Bakan Mehmet Ağar Ak partiden ayrılarak başka bir parti kuran Ahmet Davutoğlu ve yeni Parti kurmaya çalışan Ali Babacan ile beraber hareket eden 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ağar'ın konuşmasında isimleri geçmese de anlayan anladı .

Daha önce ki yıllarda yaşanan darbe süreçlerini anlatan Eski Bakan Mehmet Ağar, 27 Mayıs 1960 darbesi öncesi Demokrat Partinin önce zayıflatıldığını ve sonra darbe yapıldığını aktardı. Daha sonra 12.Eylül 1980 darbesi öncesi Adalet partisinine aynı akıbet ile karşılaşım önce zayıflatıp daha sonra darbe yapmaları, ve 28 şubat 1997'deki Post modern darbe öncesi Ak partinin içinden yeni siyasi oluşumlar yeni partiler çıkararak güçsüzleştirilme çabaları olduğunu Altını çizdi.

Cumhur İttifakını zayıflatmak çok anlamsız, eskiden olduğu gibi zuhur eden Büyük Milliyetçi muhafazakar iktidarı parçalamak bölmek zayıflatmak zihniyetin bir teşebbüsünü görüyoruz. Tabi Şahsım daha önceleri devlet hizmetinde bulunan kimseleri üzmek istemem. Ama bu şahıslarında bizleri kırmamalarını istemek en doğal hakkımızdır. Şahıslar arasında bazı sorunlar olabilir bunları kendi iç problemi olarak onu içeride halledilmesi gereken kişiler yine kendileridir.

Yorumlar (0)
10°
açık